v
Email: Password:
Login
Register Forgot password
Cerkno Cup 2018 - 5 days (3x WRE)->Entries by name  (number of entries: 411)
Report type:
Entries by name | Entries by classes | Entries by countries | Entries by clubs

NameChip numberClassClubCountryPaid Training Trail-O O-top Comment
1.Adams Janet426537W45West Yorkshire OrienteersUnited KingdomYES - -
2.Adams Louise1210198W20Edinburgh University OCUnited Kingdom - -
3.Allwinger Herwig7000500M21BLeibnitzer AC -OrienteeringAustriaYES X -
4.Allwinger Otto8050401M14Leibnitzer AC -OrienteeringAustriaYES X -
5.Allwinger Tünde1501000W45Leibnitzer AC -OrienteeringAustriaYES X -
6.Andres Iris8055155W60OLG Bonaduz SwitzerlandYES X -
7.Andres Peter8001800M60OLG Bonaduz SwitzerlandYES X -
8.Auer JasmineW21BLeibnitzer AC -OrienteeringAustriaYES X -
9.Bachev Stoyan2800717M14DIANABulgaria - -
10.Balkanski Martin2086943M14Chumrena Tvardica Bulgaria - -
11.Balmuș Gheorghe1000320M65COS Dinamo-OLDMoldova - -
12.Bambousek Martin2045316M35Individuals/No club - -
13.Bambousek Martin2045316M35OK DobříšCzech RepublicYES - -
14.Bambousková Julie2044895W12OK DobříšCzech RepublicYES - -
15.Bambousková Julie2044895W12Individuals/No club - -
16.Baptiste Fuchs1987000M21ETeam Elite MTBOFrance - - The same start time as Gaëlle Barlet please
17.Barlet Gaëlle7207666W21ETeam Elite MTBOFrance - - The same start time as baptiste FUCHS please
18.Beblek Ana7663976W35OK JelenCroatiaYES - X
19.Beranek Petr8524M50OK JISKRA NOVÝ BORCzech RepublicYES - -
20.Berg Carl Ove1009818M70Skeidi OKNorway - -
21.Berger Anni2010992W20Der Berger-ClanAustriaYES - -
22.Berger Hedi8010368W50Der Berger-ClanAustriaYES - -
23.Berger Katja1662012W10Der Berger-ClanAustriaYES - -
24.Berger Marlene1399405W21ADer Berger-ClanAustriaYES - -
25.Berger Peter8050502M16Der Berger-ClanAustriaYES - -
26.Beveridge Gene695242M21ENorth West OCNew ZealandYES - -
27.Bieri Ruth8230947W70OLV Zug-ImmenseeSwitzerlandYES X -
28.Bieri Walter8051143M70OLV Zug-ImmenseeSwitzerlandYES X -
29.Bjordal Inger Lise7816628W70Oppsal orienteringNorway - -
30.Bjordal Roar2060824M70Oppsal orienteringNorway - -
31.Bjørkaas Anders1421826M65Askvoll & Holmedal ILNorway - -
32.Bocchietti Tommaso2037426M18ORIENTEERING COMOItaly X - none
33.Bogataj Boštjan2045683M21BOK AzimutSlovenia - - none
34.Bogataj Nataša2088810W21BOK AzimutSlovenia - - none
35.Bogataj Rok2045663M12OK AzimutSlovenia - - none
36.Bogovič Vid439275M21AOK BrežiceSlovenia - -
37.Boncina Abigael422512W21BOK AzimutSlovenia - -
38.Bončina Igor1968213M50OK AzimutSlovenia X X
39.Bor Alex8654955M55TitanRussiaYES - -
40.Bors Cornelia211838W60CSU BrasovRomania - -
41.Boyarov Yanko412715M50shumenBulgaria - - none
42.Boyarova Tatyana2034117OPEN LONGshumenBulgaria - - none
43.Brambilla Stefano7203667M50CO2ItalyYES - -
44.Bridger Diana880286W55ORIENTACTIONCyprus - -
45.Brodschneider Anna7990799W10Leibnitzer AC -OrienteeringAustriaYES X -
46.Brodschneider Florian9888222M12Leibnitzer AC -OrienteeringAustriaYES X -
47.Bujdosó István7020217M50Tabáni Spartacus Sport és Környezetvédő EgyesületHungary - - none Early start times
48.Bujdosó Márk8080705M14Tabáni Spartacus Sport és Környezetvédő EgyesületHungary - - none Early start times
49.Ceresa Erica7207328W20ORIENTEERING COMOItaly X - none
50.Cokan Jan2113837M12Orientacijski klub KomendaSlovenia - -
51.Conceição Diana214013BEGINNERSADFAPortugalYES - - none
52.Conway Natasha710210W45West Yorkshire OrienteersUnited KingdomYES - -
53.Conway Neil753860M50West Yorkshire OrienteersUnited KingdomYES - -
54.Cote-Jacques Philippe7000344M35RamblersCanada X -
55.Crickmore Jonathan8130193M21EEdinburgh University OCUnited KingdomYES - -
56.Cuche Denis8007001M50CA RoséSwitzerlandYES X -
57.Cumming Thom Andrew8652599M60Individuals/No club X - Will pay by bank transfer if possiblele
58.Czernicki Michał1986001M16BKS Wataha WarszawaPoland X X none
59.Čelik Aljaž435615M14OK AzimutSlovenia - - none
60.Čerjaka Maija1414540W55OK KapaLatviaYES X -
61.Čerjaks Kaspars1415740M21EOK KapaLatviaYES X -
62.Černík Adam7210119M14OK Slavia Hradec KraloveCzech RepublicYES - -
63.Čibej Barbara435638W18OK AzimutSlovenia - - none
64.Čopi GašperM18Planinsko društvo TolminSlovenia - - none
65.Darienco AlinaW18COS Dinamo-OLDMoldova - -
66.De Grande Angelique2067901W45OmegaBelgiumYES X -
67.Despetovic Tihomir8657246M21AOC MünchenGermanyYES - - none
68.Deubel Dirk9008000M21ENaturfreunde WienAustriaYES - -
69.Deubel Joergen7008000M18Naturfreunde WienAustriaYES - -
70.Deubel Jonas9998000M16Naturfreunde WienAustriaYES - -
71.Di Stefano Gianluca1416548M55Polisportiva BesaneseItalyYES - -
72.Di Stefano Marco Anselmo9000919M14Polisportiva BesaneseItalyYES - -
73.Di Stefano Silvia2103430W10Polisportiva BesaneseItalyYES - -
74.Dimitrov Dimitar9995566M21ASarnena GoraBulgaria - - Early/Late start for kid care, opposite to Tanya Dimitrova
75.Dimitrov Dimitar N.412856M12BROWN TEAM BGBulgariaYES - - none
76.Dimitrov Nikolay8644605M21EBROWN TEAM BGBulgariaYES - - none
77.Dimitrov Stefan1409407M14Compass-CrossBulgaria - -
78.Dimitrova Stefaniya2008608W21ABROWN TEAM BGBulgariaYES - - none
79.Dimitrova Tanya9555406W35Sarnena GoraBulgaria - - Early/Late start for kid care, opposite to Dimitar Dimitrov
80.Dimitrova Venera2073603W12Chumrena Tvardica Bulgaria - -
81.Dittrichova Petra515153W21EAmager OrienteringsklubDenmark - -
82.Divin Peter2061645M21ETabáni Spartacus Sport és Környezetvédő EgyesületHungary - - none Early start times, WRE 25292
83.Dobnik Elias230585M16OLC Union ViktringAustriaYES - -
84.Dobnik Günther7110000M60OLC Union ViktringAustriaYES - -
85.Dobnik Rafael7727722M21EOLC Union ViktringAustriaYES - -
86.Dodonu Ion1304121M65COS Dinamo-OLDMoldova - -
87.Doganov Petar8655555M21ENSA-SIVENBulgaria - X none
88.Dohnálek Tomáš1400421M14OK Slavia Hradec KraloveCzech RepublicYES - -
89.Donevska Bilyana2013459W18SKO "Hemus" - TroyanBulgaria - - none
90.Dragoev Ivaylo8655577M14DIANABulgaria - -
91.Dragoev Tervel8655566M14DIANABulgaria - -
92.Dukić HelenaW21BOK VihorCroatia - -
93.Ehrl Blandine2801196W21EOL ForsternGermany - - none
94.Enyedi Andrei1006646M65C.S. TranSilva ClujRomania - - SEEMOC (MD, LD, Sprint)
95.Eržen Boris520504M21EŠkofjeloški orientacijski klubSlovenia - X
96.Eržen Nea2052183W12OK AzimutSlovenia - - none
97.Eržen Nika2107055W10OK AzimutSlovenia - - none
98.Eržen Plavčak Izabela980592KIDSŠkofjeloški orientacijski klubSlovenia - -
99.Eszter Mantuano2082338W21ETabáni Spartacus Sport és Környezetvédő EgyesületHungary - - none Early start times, WRE 31940times
100.Fábera David8656641M16OK Slavia Hradec KraloveCzech RepublicYES - -
101.Faini Luca2099290M21EORIENTEERING COMOItaly - - none
102.Fala Gheorghe1421971M21ECOS Dinamo-OLDMoldova - -
103.Fala Sergiu1993527M21ECOS Dinamo-OLDMoldova - -
104.Ferreira Dora214068OPEN LONGABC OriPortugal X - L
105.Fey Clara1006648W70Transilva ClujRomania - -
106.Fey Sandor1006654M60Transilva ClujRomania - -
107.Fjordheim Odd1009848M75BUL TromsøNorway - -
108.Flašker Ajda2036371W21EOrientacijski klub KomendaSlovenia - -
109.Forsman AadaW21EOK 77FinlandYES - -
110.Forst Jakub236022M35OK DobříšCzech RepublicYES - -
111.Forstereviczová Jana2082934W35OK DobříšCzech RepublicYES - -
112.Friberg Alicia8140376W21EIF HagenSweden - -
113.Friberg Joachim8196587M50IF HagenSweden - -
114.Galateanu Andrei2075029M14UNEFS BucharestRomania - -
115.Galicz Karol7771986M21EBKS Wataha WarszawaPoland X X none
116.Galicz Krystyna1951826W65BKS Wataha WarszawaPoland X X none
117.Gardner Richard8271254M60OLG BrinorbelSwitzerlandYES X -
118.Gateva Mira412947W16Uzana GabrovoBulgariaYES - -
119.Gencheva Zlatina2073605W14Chumrena Tvardica Bulgaria - -
120.Germ Wolfgang46242M65Naturfreunde KühnsdorfAustria - - XL
121.Gierlach Maria339019OPEN SHORTWOLF HalternGermanyYES X -
122.Gierlach Peter1790M60WOLF HalternGermanyYES X -
123.Gincheva Siliya7208333W21AValdi SofiaBulgaria - -
124.Giuganino Barbara7202221W35CO2ItalyYES - - Late start for kid care, opposite to Vassileva
125.Gobec Damir585858M45OK VihorCroatia - X SEEMOC entry for footO
126.Gobec Ivana700021W45OK VihorCroatia - X SEEMOC entry for footO
127.Gobec Jan8135002M16OK VihorCroatia - X SEEOC entry for footO
128.Golovei Andrei1121293M21ECS GALATAMoldova - - none
129.Gray Anna7764620W21AOrienteering Bay of PlentyNew Zealand - -
130.Grote Andreas7775577M21EOLC SKOG FRIBOURGSwitzerland - -
131.Hacin Kölner Irena1425110W35Orientacijski klub KomendaSlovenia - -
132.Haines Lucy8220709W20Edinburgh University OCUnited Kingdom - -
133.Hansson Bengt90033000M65Säterbygdens OKSweden - -
134.Hartinger Franz8033011M65Leibnitzer AC -OrienteeringAustriaYES X -
135.Hartinger SeppM65Leibnitzer AC -OrienteeringAustriaYES X - 1 - 3
136.Hartlieb Felix7010101M21ELeibnitzer AC -OrienteeringAustriaYES X -
137.Hartlieb Heimo418271M21BLeibnitzer AC -OrienteeringAustriaYES X -
138.Havik Lise577677W60AskerNorway - -
139.Hejduk Jan1428929M18KOB Baník SokolovCzech RepublicYES - -
140.Hejduk Zdeněk1428921M16KOB Baník SokolovCzech RepublicYES - -
141.Hejduková Jana7873W45KOB Baník SokolovCzech RepublicYES - -
142.Hentes Ildiko1080705OPEN SHORTTabáni Spartacus Sport és Környezetvédő EgyesületHungary - - none Early start times
143.Herceg MarijaW21BOK VihorCroatia - -
144.Hesping Malena3321231W21BLeibnitzer AC -OrienteeringAustriaYES X -
145.Holcombe Bronwyn8271155W60Auckland Orienteering ClubNew ZealandYES - -
146.Holper Antónia9080800OPEN LONGTipo Orienteering ClubHungary - -
147.Houska Jindřich2050492M35OK DobříšCzech RepublicYES - -
148.Housková Adéla2050490W10OK DobříšCzech RepublicYES - -
149.Housková Barbora2080957W12OK DobříšCzech RepublicYES - -
150.Hristova Violina2073608W14Chumrena Tvardica Bulgaria - -
151.Hronova Katarina2081375BEGINNERSUniversitni Sportovni Klub PrahaCzech RepublicYES - -
152.Hugelshofer Barbara8636063W35CA RoséSwitzerlandYES X -
153.Iliev Lacho7901020M21EHalden SKNorway - - none Family start with Iliana Ilieva for S1
154.Ilieva Iliana502549W21EHalden SKNorway - - none Family start with Lacho Iliev
155.Ilieva Stamenka7107296W21BSKO "Kompas"RadnevoBulgariaYES - -
156.Iordatii VladimirM16COS Dinamo-OLDMoldova - -
157.Irastorza Asensio Silvia1403332W40COBi - Club Orientación BideaSpainYES X -
158.Ivanov Simeon9066666M16Chumrena Tvardica Bulgaria - -
159.Jacobsen Svein8636839M65TyrvingNorway - -
160.Jansen Kim2067899M40OmegaBelgiumYES X -
161.Jansen Nathan2117842M10OmegaBelgiumYES X -
162.Jansen Thomas2117841M10OmegaBelgiumYES X -
163.Janušis Gediminas8661168M21ELabirintas OKLithuania - - none
164.Jirasek Jakub2016470M21AAmager OrienteringsklubDenmark - -
165.Jircakova Martina889305W21EAmager OrienteringsklubDenmark - -
166.Johansen Johan Arnt1009833M75Nord Østerdal OKNorway - -
167.Jones Sarah8645249W21EEdinburgh University OCUnited Kingdom - -
168.Jordanov Simeon206306BEGINNERSValdi SofiaBulgaria - -
169.Jug TjašaW40Planinsko Društvo AjdovščinaSlovenia - X L
170.Karhumäki Lauri251988M65PihkaniskatFinland - -
171.Kavčič Julijan2077601M16OK AzimutSlovenia X -
172.Kempf Adolf2043928M70KTV AltdorfSwitzerland - - I will pay the entry fee on my arrival at your competition
173.Kenda Klemen887795M35OK AzimutSlovenia X X
174.Kerckhofs Feike1866160W14OmegaBelgiumYES X -
175.Kerckhofs Marc973560M35OmegaBelgiumYES X -
176.Keresteš Krešo581321M45OK TrzinSlovenia - X
177.Kern Rok1425119M14Orientacijski klub KomendaSlovenia - -
178.King Laura8220047W20Edinburgh University OCUnited Kingdom - -
179.Kirk Steve8651705M60OLG BrinorbelSwitzerlandYES X -
180.Kmetec Barbara1408132W21EKamniški orientacijski klubSlovenia - -
181.Knarston GretaW21ECounties ManukauNew Zealand - -
182.Knepr Lukáš236997M21AKOB Baník SokolovCzech RepublicYES - -
183.Kodytek Adam2073745M14OK Slavia Hradec KraloveCzech RepublicYES - -
184.Koeppl Carl-christianOPEN LONGIndividuals/No clubYES - - none
185.Kohoutek Oldřich3014221M45KOB Baník SokolovCzech RepublicYES - -
186.Kohoutek Oldřich7204986M16KOB Baník SokolovCzech RepublicYES - -
187.Kohoutková Klárka8684W12KOB Baník SokolovCzech RepublicYES - -
188.Kolář Šimon7200597M14OK Slavia Hradec KraloveCzech RepublicYES - -
189.Kolev Svetlozar2073599M12Chumrena Tvardica Bulgaria - -
190.Kölner Anže2113838M10Orientacijski klub KomendaSlovenia - -
191.Kölner Blaž7210500M35Orientacijski klub KomendaSlovenia - -
192.Kölner Brina2113842W10Orientacijski klub KomendaSlovenia - -
193.Komín David9767M40Dong Feng TeamCzech RepublicYES - - none
194.Komín Matyáš2121871KIDSDong Feng TeamCzech RepublicYES - - none
195.Kosch Christian8220666M50OLV SteinbergGermanyYES - -
196.Kosch Sabeth8130991W21AOLV SteinbergGermanyYES - -
197.Kovács Andras-Ugor1006652M14C.S. TranSilva ClujRomania - -
198.Kovačić AnaW21BOK VihorCroatia - -
199.Kowalski Rose2006122W35ALIGOTSSpainYES X - M
200.Kraemer Werner8629988M60Post SV DresdenGermanyYES - -
201.Krejcik Zbynek8071221M60Wallachian Independent TeamCzech RepublicYES - -
202.Krejcikova Monika8260628W55Wallachian Independent TeamCzech RepublicYES - -
203.Kristensen Dag7837256M65Skeidi OKNorway - -
204.Kroniková Štěpánka2017683W18OK Slavia Hradec KraloveCzech RepublicYES - -
205.Kubelka Stefan960201M21ELeibnitzer AC -OrienteeringAustriaYES X -
206.Kukec Jura1289347M18OK VihorCroatia - -
207.Kunitskaya Natalia8654921W45TitanRussiaYES - -
208.Kurteva Danaya2073604W12Chumrena Tvardica Bulgaria - -
209.Kušt Maja2067893W35OK VihorCroatia - -
210.Kwok Kin Kwan500270M21EOrienteering Association of Hong KongHong Kong S.A.R., ChinaYES - -
211.Laakso Mikko9170590M21EHelsingin SuunnistajatFinlandYES - -
212.Laakso Niina1121183W35HiidenkiertäjätFinlandYES - - none
213.Lapajne Janko406850M65OK AzimutSlovenia - -
214.Leitch Jack8484849M20Edinburgh University OCUnited Kingdom - -
215.Leitch Matthew8133337M20Edinburgh University OCUnited Kingdom - -
216.Lill Petr8687M16KOB Baník SokolovCzech RepublicYES - -
217.Lindsay Andrew1940101M21EEdinburgh University OCUnited Kingdom - -
218.Maciejewski Bartłomiej8092006M12BKS Wataha WarszawaPoland X X none
219.Majdič Špela442834W12OK AzimutSlovenia - - none
220.Malishev Mikhail1602470M40NORD WESTRussia - -
221.Malmberg Anders9520915M65KvarnsvedenSweden - -
222.Malmberg Marie9570121W60KvarnsvedenSweden - -
223.Malysheva Zlata9101297W21ENORD WESTRussia - -
224.Marinova Tzvetoslava2013456W18SKO "Hemus" - TroyanBulgaria - - none
225.Mårtensson Anna Lena7207652W60SMOLSweden - -
226.Mårtensson Jörgen1111000M55Modum OLNorway - -
227.Masson Alistair8645243M21EEdinburgh University OCUnited Kingdom - -
228.Mateeva Tsvetelina49197W14SKO "Hemus" - TroyanBulgaria - - none
229.Mcleod Calum887388M21EEdinburgh University OCUnited Kingdom - -
230.Mcmillan Jula553755W21EIndividuals/No clubYES - -
231.McMillan Jula553755W21ENorth West Orienteering ClubNew ZealandYES - -
232.Miháczi Zoltán9080700OPEN LONGTipo Orienteering ClubHungary - X
233.Mikkelsen Torill Nebell211551W70BOS OLNorway - -
234.Milanov Lazar4660045M14Sarnena GoraBulgaria - -
235.Miličević AleksandraW21BOK VihorCroatia - -
236.Mlakar NatašaW21BOK AzimutSlovenia - - none
237.Mockunas Leonas501163M21EHellas orienteringSwedenYES X -
238.Mullerova Vera515442W21EAmager OrienteringsklubDenmark - -
239.Nagy József2111508M40Tabáni Spartacus Sport és Környezetvédő EgyesületHungary - - none Early start times
240.Nagy Norbert2111507M10Tabáni Spartacus Sport és Környezetvédő EgyesületHungary - - none Early start times
241.Nagy Peter8042201M16Tabáni Spartacus Sport és Környezetvédő EgyesületHungary - - none Early start times
242.Nagy Virág2052345W21ASzegedi Vasutas SEHungaryYES - -
243.Nagy Zsófia8042202W16Tabáni Spartacus Sport és Környezetvédő EgyesületHungary - - none Early start times
244.Nagyné Simon Ágnes2111509W45Tabáni Spartacus Sport és Környezetvédő EgyesületHungary - - none Early start times
245.Narbett Eddie8204031M20Edinburgh University OCUnited Kingdom - -
246.Narhi FiinaW21BEdinburgh University OCUnited Kingdom - -
247.Nejchev Velislav2073610M14Chumrena Tvardica Bulgaria - -
248.Nelson Charles202151M65OK AzimutSlovenia - -
249.Nikolov Dani554455M12DIANABulgaria - -
250.Nordin Eva1460705OPEN SHORTGustavsberg OKSweden - -
251.Novai Éva8005160W35Hungarian O-FansHungary - - WoO prize winner. Contrary start time to György Novai (M40)
252.Novai György2067272M40Hungarian O-FansHungary - - WoO prize winner. Contrary start time to Eva Novai (W35)
253.Novak Lukas7770770M18Leibnitzer AC -OrienteeringAustriaYES X - 1 - 3
254.Novotna Klara1398990OPEN SHORTEdinburgh University OCUnited Kingdom - -
255.Obid Aljaž2107069M16OK AzimutSlovenia - - none
256.Obid Maja2127797W21BOK AzimutSlovenia - - none
257.Obid Marko2107057M35OK AzimutSlovenia X X none
258.Obid Neža2107054W12OK AzimutSlovenia - - none
259.Oechler Jakob8012012M12OLV LandshutGermanyYES - -
260.Oechler Lukas9022000M10OLV LandshutGermanyYES - -
261.Oechler Moritz8324441M10OLV LandshutGermanyYES - -
262.Ogden Helayna981891W21ANorth West OCNew ZealandYES - -
263.Ogdén Mats1394891M21ENorth West OCNew ZealandYES - -
264.Ognyanov Ognyan412899OPEN SHORTValdi SofiaBulgaria - -
265.Pagaime Levi1457148M21BADFAPortugalYES - - none
266.Palme Guni8024868W50Orienteering KlosterneuburgAustriaYES - -
267.Paskuj Mátyás2087750M21BMaccabi VAC - HungaryHungaryYES - -
268.Paskuj Mátyásné2056180W40Maccabi VAC - HungaryHungaryYES - -
269.Pastuszek Jakub53399M40Universitni Sportovni Klub PrahaCzech RepublicYES - - Please, similar start as Lukas Pastuszek and Laura Pastuszkova
270.Pastuszek Lukáš2111766KIDSUniversitni Sportovni Klub PrahaCzech RepublicYES - - Please, similar start as Jakub Pastuszek and Laura Pastuszkova
271.Pastuszkova Laura53374W12Universitni Sportovni Klub PrahaCzech RepublicYES - - Please, similar start as Jakub Pastuszek and Lukas Pastuszek
272.Patraș Ionuț500538M21ECSU BrasovRomania - - none
273.Pavlič Gregor2065880OPEN LONGSSD-AŠZ GAJAItalyYES - -
274.Pavlič Margareta2065886OPEN SHORTSSD-AŠZ GAJAItalyYES - -
275.Pavlič Zdenko2088835OPEN SHORTSSD-AŠZ GAJAItalyYES - -
276.Pavlin Domagoj8280273M21BOK VihorCroatia - - XXL
277.Pavlin Paula8231003W16OK VihorCroatia - X SEEOC entry for footO
278.Penc SanjaW21BOK VihorCroatia - -
279.Pesegova Anastasiia1001551W21ANORD WESTRussia - -
280.Petrov Ivan2073614M12Chumrena Tvardica Bulgaria - -
281.Petrov Matio9090906M14DIANABulgaria - -
282.Petrovič Blaž1398931M21ETeam SloveniaSlovenia - - Long mogoče v M21A/B.
283.Pietsch Wolfgang46416M50NF WienAustria - - none
284.Plavčak Ana2045587W35Škofjeloški orientacijski klubSlovenia - -
285.Podoinitcina Viktoriia505927OPEN SHORTIndividuals/No club - -
286.Porkert Jan7207030M18OK Slavia Hradec KraloveCzech RepublicYES - -
287.Purkis Mark8270595M21EEdinburgh University OCUnited Kingdom - -
288.Pust Karin2069847W16Orientacijski klub KomendaSlovenia - -
289.Pust Tomaž2088287M45Orientacijski klub KomendaSlovenia - -
290.Quinta-nova Luís2043036OPEN LONGABC OriPortugal X - XL
291.Radić VedranaW21BOK VihorCroatia - -
292.Radovan Dalibor2107073M45Orientacijski Klub PolarisSlovenia - - none
293.Rajgelj Chiara2065882W60SSD-AŠZ GAJAItalyYES - - none
294.Rambousek Karel7872M35KOB Baník SokolovCzech RepublicYES - -
295.Ramsden Tessa9101836W21ERed Kiwi Orienteering ClubNew Zealand X - Early start on the last day please
296.Refsland Ivar7205569M60TyrvingNorway - -
297.Reisenberger Roland8005468M50Orienteering KlosterneuburgAustriaYES - -
298.Robertson Anna9180366W50Orienteering Hutt ValleyNew ZealandYES - -
299.Robertson John9196510M50Orienteering Hutt ValleyNew ZealandYES - -
300.Robertson Laura8090293W21ERajamäen Rykmentti FinlandYES - -
301.Robertson Lindsay8151099W20Edinburgh University OCUnited Kingdom - -
302.Robertson Tim581995M21EKooveeFinlandYES - -
303.Rognlien May Jorunn7207652W55Modum OLNorway - -
304.Rønneberg Trond7201823M60AskerNorway - -
305.Roshchin Roman7201626M35Moscow State UniversityRussiaYES - -
306.Roshchina Ianina7510140W35Moscow State UniversityRussiaYES - -
307.Roshchina Nadezhda7771767W16Moscow State UniversityRussiaYES - -
308.Rusin Jan2032383M40Ulita Orienteering BroumovCzech Republic X - No entry fee - World of O sponzor prize winner (same for accomodation)
309.Rusin Vojtech8656610M16Ulita Orienteering BroumovCzech Republic X - No entry fee - World of O sponzor prize winner (same for accomodation)
310.Rusinova Alena2032384W45Ulita Orienteering BroumovCzech Republic X - No entry fee - World of O sponzor prize winner (same for accomodation)
311.Sabatka Zdenek8660923M21EOK Slavia Hradec KraloveCzech RepublicYES - -
312.Salopek Dorja500475W12OK AzimutSlovenia - -
313.Salopek Tihomir500458M40OK AzimutSlovenia - -
314.Salopek Tihon500470M14OK AzimutSlovenia - -
315.Samek Tomáš8656629M21EOK Slavia Hradec KraloveCzech RepublicYES - -
316.Sandelien Bjørn589024M70Heming OrienteringNorway - -
317.Sanz Boada Emma1400224W16ALIGOTSSpainYES X - S
318.Sanz Kowalski Bruna362218W10ALIGOTSSpainYES X - XS
319.Sanz Tornes Oscar2007991M40ALIGOTSSpainYES X - XXL
320.Scott David2032786M70Auckland Orienteering ClubNew ZealandYES - -
321.Scott Imogene8243341W21EAuckland Orienteering ClubNew ZealandYES - -
322.Scott Toby8260291M21EOLV SteinbergGermanyYES - -
323.Sedej David406860M10OK AzimutSlovenia - -
324.Sedej Matej1413730M35OK AzimutSlovenia - -
325.Sedej Rok406859KIDSOK AzimutSlovenia - -
326.Sedej Vlado1398546M65OK AzimutSlovenia - -
327.Selandari AlbertoM21BOK VihorCroatia - -
328.Seljak Borut9999940M21BIndividuals/No clubYES - -
329.Seljak Jaka2069825M10Orientacijski klub KomendaSlovenia - -
330.Seljak Luka2069816M12Orientacijski klub KomendaSlovenia - -
331.Sergeeva LiubovOPEN SHORTNORD WESTRussia - -
332.Serženta Seljak Zala2114447W16OK AzimutSlovenia - - none
333.Shein Alexander238677M35Individuals/No club - -
334.Sikorov Yordan2073597M14Chumrena Tvardica Bulgaria - -
335.Silvervret Lars259288M65OK HedströmmenSwedenYES - X
336.Simakov Maxim889818M21EBRIGHTNETRussia - -
337.Sipina Halper Monika Martina8654952W21AOK JelenCroatiaYES - X
338.Skopinskaya Nastya8002288W45OMEGA RUSSIARussiaYES - - none
339.Skopinski Ivan899109M10OMEGA RUSSIARussiaYES - - none
340.Skopinski Sergey8008877M45OMEGA RUSSIARussiaYES - - none
341.Sladič Roman442575M55Škofjeloški orientacijski klubSlovenia - -
342.Slamič Borja349778M18Planinsko Društvo AjdovščinaSlovenia - X XL
343.Slovák Miroslav9101117M40OK Slavia Hradec KraloveCzech RepublicYES X X
344.Solomko Adam7895M18KOB Baník SokolovCzech RepublicYES - -
345.Solomko Vladimír8685M45KOB Baník SokolovCzech RepublicYES - -
346.Sotirova Pepa2008651W55DIANABulgaria - -
347.Stanwix Michael9102799M20Edinburgh University OCUnited Kingdom - -
348.Stefanova Rayana2073602W12Chumrena Tvardica Bulgaria - -
349.Stetchii AnatoliiM12COS Dinamo-OLDMoldova - - none
350.Stijkel Henk1403441M21BArgusNetherlandsYES - -
351.Stijkel Julian7492M10ArgusNetherlandsYES - -
352.Stipić Bernardica2067883W35OK VihorCroatia - -
353.Stojan Petra2069834W21BOrientacijski klub KomendaSlovenia - -
354.Stoqnova Margarita2044961W55DIANABulgaria - -
355.Stupalo Vlatka2084417W35OK VihorCroatia - - none
356.Stupu Anca211743W35CSU BrasovRomania - -
357.Stupu Iulia222742W14CSU BrasovRomania - -
358.Stupu Petru2042235M45CSU BrasovRomania - -
359.Stupu Sonia211818KIDSCSU BrasovRomania - - none
360.Suntila Juha1399931M21ATurun MetsänkävijätFinlandYES X -
361.Svoboda Ondra9101116M35OK Slavia Hradec KraloveCzech RepublicYES - -
362.Szerencsi Ildikó1406123W21ESzegedi Vasutas SEHungaryYES - -
363.Šeperić-Grdiša Ivan7622357M35OK JelenCroatiaYES - X
364.Škvarča Aljaž2128527M12OK AzimutSlovenia - - none
365.Tachezy Jan2104701M18OK DobříšCzech RepublicYES - -
366.Tachezy Ruth2080904W50OK DobříšCzech RepublicYES - - start with Jan Tachezy M18
367.Tägtström Lennart33868OPEN SHORTDomnarvets GoIFSweden - -
368.Tămaș Lucas1301770M12C.S. NORD Baia MareRomania - -
369.Tatic Dunja428047W14OK DIFSerbia - - none
370.Tíchý Lubomír7206348M16OK Slavia Hradec KraloveCzech Republic - -
371.Turk Nejc1425107M14Orientacijski klub KomendaSlovenia - -
372.Turkalj MarijanM21BOK VihorCroatia - -
373.Tušar Teja2069843W16OK AzimutSlovenia - - none
374.Valiquette Martin1423394M45RamblersCanada X -
375.Van De Velde Liesbeth672000W21EOmegaBelgiumYES X -
376.Varnica Tomislav893831M40OK VihorCroatia - X SEEMOC entry for footO
377.Vassileva Tzvetanka2029966W45CO2ItalyYES - - Early start for kid dare, opposite to Giuganino
378.Veit Eric8261818M55Briançon Nature Course d'OrientationFrance X -
379.Velikov Mihail338490M14Orlovo GnezdoBulgaria - -
380.Veljović Anđela437230W12SK MAGIC MAPSerbia - -
381.Veljović Emilija1420852W10SK MAGIC MAPSerbia - -
382.Veljović Mirjana233226W21BSK MAGIC MAPSerbia - -
383.Villmo Arnulf7201824M65Korgen ILNorway - -
384.Vladimir Degtearev1000325M70COS Dinamo-OLDMoldova - -
385.Vuk Tomislav7778899M35OK VihorCroatia - X SEEMOC entry for footO
386.Vukelić Dora2061276W14OK MaksimirCroatia - -
387.Vukelić Juraj406735M12OK MaksimirCroatia - -
388.Wahlgren Karin239837W60Sjövalla FKSwedenYES - - none
389.Wahlgren Per-arne620305M55Sjövalla FKSwedenYES - - none
390.Wahlström Karl-Göran9191509M65Almby IKSwedenYES X -
391.Waldron Peter400815M60OLG BrinorbelSwitzerlandYES X -
392.Weid Angelika2041748W70TV Coburg-NeusesGermanyYES - -
393.Weid Uwe1401180M45OLV LandshutGermanyYES - -
394.Werkx Luc1421279M55Balise 10BelgiumYES - -
395.Wiklund Sven-Olov259235M65Arboga OKSwedenYES - X
396.Wilson Emma8250699W20Edinburgh University OCUnited Kingdom - -
397.Wilson Thomas8206883M21EEdinburgh University OCUnited Kingdom - -
398.Yordanov Teodor8403301M21EOC MünchenGermanyYES - - none
399.Yordanova Desislava9900006W16Valdi SofiaBulgaria - -
400.Zaffanella Guenda14284007W18ORIENTEERING COMOItaly X - none
401.Zakouril Frantisek51238KIDSSOK TurnovCzech RepublicYES - -
402.Zakouril Tomas51726M21ASOK TurnovCzech RepublicYES X -
403.Zakourilova Kamila1302868OPEN SHORTSOK TurnovCzech RepublicYES - -
404.Zorko Nejc308919M14OK BrežiceSlovenia - - none
405.Zupan Gregor7210497M40Orientacijski klub KomendaSlovenia - - none
406.Zupan Lara1425103BEGINNERSOrientacijski klub KomendaSlovenia - -
407.Zupan Romana1425101W40Orientacijski klub KomendaSlovenia - - none
408.Zupan Tilen1425102M14Orientacijski klub KomendaSlovenia - -
409.Zwikker Elin332116W10ArgusNetherlandsYES - -
410.Zwikker Marit2063357W12ArgusNetherlandsYES - -
411.Zwikker Olga1403443W40ArgusNetherlandsYES X -