v
Email: Password:
Login
Register Forgot password
Bubo cup 2018 (5 days)->Entries by countries  (number of entries: 298)
Report type:
Entries by name | Entries by classes | Entries by countries | Entries by clubs

NameChip numberClassClubCountryPaid
1.Batts Phillip8630900M55Individuals/No clubYES
2.Müller Andrea8181188W21A LONGIndividuals/No clubYES
3.Hakulinen TeemuOPEN AIndividuals/No clubYES
4.Mikolaskova KaterinaOPEN BIndividuals/No clubYES

Australia
1.Candy Russell1392054M65Orienteering Western AustraliaAustraliaYES
2.Candy Jan1407398W65Orienteering Western AustraliaAustraliaYES

Austria
1.Skern Selina700222W10NF WienAustriaYES
2.Skern Tim337622OPEN CNF WienAustriaYES
3.Skern Anna2103534W10-shadowedNF WienAustriaYES
4.Mühlbacher Lukas46233M12NF SteiermarkAustriaYES
5.Mühlbacher Thomas446312M35NF SteiermarkAustriaYES
6.Mühlbacher EliasM10-shadowedNF SteiermarkAustriaYES

Belgium
1.Van Gelder Nisse7140504M14OmegaBelgiumYES
2.Van Gelder Kris7700922M45OmegaBelgiumYES
3.Nijst Kiara6212W12OmegaBelgiumYES
4.Van Gelder Janne7166102W16OmegaBelgiumYES
5.Nijst Tino49827M35 ULTIMATEOmegaBelgiumYES

Croatia
1.Glinska Beata Adrianna2109710W45OK KapelaCroatia

Czech Republic
1.Králová Vanda7260013W21A LONGBáječné ženy v orientačním běhuCzech RepublicYES
2.Filip Libor2080850M45SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou Czech RepublicYES
3.Filipová Lucie2027245W16SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou Czech RepublicYES
4.Filipová Tereza2091516W18SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou Czech RepublicYES
5.Filipová Ivana2096120W45SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou Czech RepublicYES
6.Vaniš Ondřej2027205M21A LONGYouth TeamCzech RepublicYES
7.Cechlovsky Jan8200M21A LONGYouth TeamCzech RepublicYES
8.Knížková Šárka2070852W20Youth TeamCzech RepublicYES
9.Láska Jan207835OPEN CYouth TeamCzech RepublicYES
10.Šafka Daniel1403413M21 ULTIMATEYouth TeamCzech RepublicYES
11.Stehlik Ondrej8087M21A SHORTS-teamCzech RepublicYES
12.Stehlíková Alžbeta2111772W21A SHORTS-teamCzech RepublicYES
13.Stehlík Šimon8087KID'S COURSES-teamCzech RepublicYES
14.Střelba Antonín2099508M12SK PragaCzech RepublicYES
15.Střelba Ondřej7209464M40SK PragaCzech RepublicYES
16.Trejtnar Pavel9014M55KOB TJ Sokol KunvaldCzech RepublicYES
17.Bilek Jaromir9011M60KOB TJ Sokol KunvaldCzech RepublicYES
18.Sroler Zdenek7208201M65KOB TJ Sokol KunvaldCzech RepublicYES
19.Blaha Jiri8655423M14Ekonom PrahaCzech RepublicYES
20.Blaha Michal8655418M14Ekonom PrahaCzech RepublicYES
21.Borák Michal2042532M21A SHORTEkonom PrahaCzech RepublicYES
22.Blaha Ondrej9700729M45Ekonom PrahaCzech RepublicYES
23.Borák Stanislav2042539M65Ekonom PrahaCzech RepublicYES
24.Blahová Pavla8653088W18Ekonom PrahaCzech RepublicYES
25.Blahová Marketa7209480W45Ekonom PrahaCzech RepublicYES
26.Pipek Ondrej8651710M16OK Lokomotiva PardubiceCzech RepublicYES
27.Pipek Kamil2049532M45OK Lokomotiva PardubiceCzech RepublicYES
28.Švíglerová Kateřina2081386W12OK Lokomotiva PardubiceCzech RepublicYES
29.Pipkova Karolina7200907W12OK Lokomotiva PardubiceCzech RepublicYES
30.Švíglerová Pavla889272W40OK Lokomotiva PardubiceCzech RepublicYES
31.Pipkova Tana2049550W45OK Lokomotiva PardubiceCzech RepublicYES
32.Švíglerová Anna51128W10-shadowedOK Lokomotiva PardubiceCzech RepublicYES
33.Vorackova Lenka9201331OPEN ASK OS Nové Město na MoravěCzech RepublicYES
34.Vorackova Anezka255KID'S COURSESK OS Nové Město na MoravěCzech RepublicYES
35.Vorackova Karolina154KID'S COURSESK OS Nové Město na MoravěCzech RepublicYES
36.Voracek Michal8009M35 ULTIMATESK OS Nové Město na MoravěCzech RepublicYES
37.Skorpil Marek 52275M10OK BradaCzech Republic
38.Skorpil Martin2011900M60OK BradaCzech Republic

Denmark
1.Jensen Jeppe Kejser Dahl7500400M18OK PAN AarhusDenmarkYES
2.Jensen Per Dahl7500200M55OK PAN AarhusDenmarkYES
3.Kejser Mariann7500300W55OK PAN AarhusDenmarkYES
4.Jensen Andrea Kejser DahlOPEN COK PAN AarhusDenmarkYES
5.Knudsen Anders8653089M50Herlufsholm DenmarkYES
6.Meyhoff Petersen Tine8631591W50Herlufsholm DenmarkYES

Finland
1.Kääriäinen SamiM45Turun MetsänkävijätFinlandYES
2.Hakulinen PekkaM50Espoon SuuntaFinlandYES
3.Hakulinen PaulaOPEN BEspoon SuuntaFinlandYES
4.Lepo Mikko9101923M45Suunta JyväskyläFinlandYES
5.Lepo Tarja1304076W50Suunta JyväskyläFinlandYES
6.Lepo VerttiOPEN BSuunta JyväskyläFinlandYES
7.Lepo VeeraOPEN CSuunta JyväskyläFinlandYES
8.Hakulinen SakuM18Vehkalahden VeikotFinlandYES
9.Hakulinen NikoM21A LONGVehkalahden VeikotFinlandYES
10.Hakulinen JukkaM55Vehkalahden VeikotFinlandYES
11.Hakulinen TuijaOPEN BVehkalahden VeikotFinlandYES
12.Nurmiainen AaroM21ERajamäen Rykmentti Finland
13.Latva-kiskola PiiaW21ERajamäen Rykmentti Finland

France
1.Ravenel Philippe9190563M55co colmarFranceYES
2.Ravenel Véronique9051964W50co colmarFranceYES
3.Le Gland Christophe1740410M45ANNECY SPORTS ORIENTATIONFranceYES
4.Le Gland Emmanuelle1177404W45ANNECY SPORTS ORIENTATIONFranceYES

Germany
1.Vogl Roland1680202M21BSV MietrachingGermanyYES
2.Vogl Karin1700505W21BSV MietrachingGermanyYES
3.Feldmann André5054M50Kaulsdorfer OLV BerlinGermanyYES
4.Schütz Petula5139W21A SHORTKaulsdorfer OLV BerlinGermany
5.Feldmann Gudrun5067W50Kaulsdorfer OLV BerlinGermanyYES
6.Cherniavsky Sergey7204579M45OC MünchenGermanyYES
7.Cherniavsky Inessa2068663OPEN BOC MünchenGermanyYES
8.Nieke Corinna1280593W21A LONGUSV TU DresdenGermanyYES
9.Kretzschmar Matthias7200392M21EPost SV DresdenGermanyYES
10.Bringezu Kristina692910W45OLV PotsdamGermanyYES
11.Bringezu Dirk692105OPEN BOLV PotsdamGermanyYES
12.Bringezu Hanna7132613OPEN COLV PotsdamGermanyYES
13.Bringezu Theo9130902OPEN COLV PotsdamGermanyYES
14.Bringezu Antonio7050426BEGINNERSOLV PotsdamGermanyYES
15.Urzua-Wöhrer Erik2800146M10TVJahn WolfsburgGermany
16.Urzua-Wöhrer Marco2801145M14TVJahn WolfsburgGermany
17.Urzua Paulo9090910M40TVJahn WolfsburgGermany
18.Wöhrer Sandra9102285W40TVJahn WolfsburgGermany
19.Schütz Benno7202650M21A LONGESV Lok Berlin-SchöneweideGermany

Hungary
1.Matics Marcell46082M10Műegyetemi Atlétikai és Football ClubHungaryYES
2.Sági Peter888370M40Műegyetemi Atlétikai és Football ClubHungaryYES
3.Matics Gyula8163264M40Műegyetemi Atlétikai és Football ClubHungaryYES

Israel
1.Yodfat Ofer2071017M60Modiin O clubIsrael
2.Nativ Ruth2071179W55Modiin O clubIsrael
3.Friedman Alexander230740M70asa tel avivIsrael

Italy
1.Baccaro CarlottaW14Semiperdo Orienteering ManiagoItalyYES
2.Pecorari Iris Aurora210018W16Semiperdo Orienteering ManiagoItalyYES
3.Zambiasi Clizia8088086W21ESemiperdo Orienteering ManiagoItalyYES
4.Hechich Marirosa46176W45Semiperdo Orienteering ManiagoItalyYES
5.Giuganino Barbara7202221W35CO2ItalyYES
6.Vassileva Tzvetanka2029966W45CO2ItalyYES
7.Brambilla Stefano7203667M35 ULTIMATECO2ItalyYES
8.Buono Elena210212W50A.S.D. Arco di cartaItalyYES
9.Ferluga Matej2091671M10SSD-AŠZ GAJAItalyYES
10.Polojaz Goran2065885M14SSD-AŠZ GAJAItalyYES
11.Murador Daniele2120878M16SSD-AŠZ GAJAItalyYES
12.Pelessoni Jozef2084616M16SSD-AŠZ GAJAItalyYES
13.Tič Ruben2120839M16SSD-AŠZ GAJAItalyYES
14.Furlan Massimiliano2091649M16SSD-AŠZ GAJAItalyYES
15.Germani Marko2015649M21BSSD-AŠZ GAJAItalyYES
16.Ferluga Peter2015607M40SSD-AŠZ GAJAItalyYES
17.Clemente Mauro2013162M55SSD-AŠZ GAJAItalyYES
18.Ferluga Nastja2065888W14SSD-AŠZ GAJAItalyYES
19.Sinigaglia Antonella2015609W21BSSD-AŠZ GAJAItalyYES
20.Sepin Chiara2015603W40SSD-AŠZ GAJAItalyYES
21.Pavlič Gregor2065880OPEN ASSD-AŠZ GAJAItalyYES
22.Pavlič Zdenko2088835OPEN BSSD-AŠZ GAJAItalyYES
23.Pelessoni Renato211382OPEN BSSD-AŠZ GAJAItalyYES
24.Pizzamus Paolo7823774OPEN BSSD-AŠZ GAJAItalyYES
25.Siega Gianfranco2091671OPEN CSSD-AŠZ GAJAItalyYES
26.De Eccher Veronica201480W14Friuli MTB & OrienteeringItalyYES
27.Paris Ezio503381M65Orienteering Mezzocorona A.S.D.ItalyYES
28.Cignini Stella2048128W16Punto K Orienteering ASDItaly
29.Migliore Andrea7210005M21A LONGOricuneoItaly

Latvia
1.Kokins Juris1301911M60SKIO LatviaLatviaYES
2.Cers Oto2049496M12Auseklis IKLatviaYES
3.Cers Kaspars8010333M40Auseklis IKLatviaYES
4.Cera Liva8019999W16Auseklis IKLatviaYES
5.Cera Liga2078918W40Auseklis IKLatviaYES

Lithuania
1.Bikelis Vytautas303007M55Labirintas OKLithuania
2.Juska Gytis400250M70Labirintas OKLithuania
3.Cicėnas Rimantas2043093M70Labirintas OKLithuania

Norway
1.Strand Jon1401341M10Kongsberg O-lagNorwayYES
2.Drage Vetle9020722M16Kongsberg O-lagNorwayYES
3.Wollo Atle NikolaiM16Kongsberg O-lagNorwayYES
4.Eger Johan1700300M16Kongsberg O-lagNorwayYES
5.Drage Sølve9779779M18Kongsberg O-lagNorwayYES
6.Strand Tord1428403M20Kongsberg O-lagNorwayYES
7.Strand Odd443351M45Kongsberg O-lagNorwayYES
8.Eger Per Oivind1700305M45Kongsberg O-lagNorwayYES
9.Wollo AtleM50Kongsberg O-lagNorwayYES
10.Vanebo Roger André2058863M50Kongsberg O-lagNorwayYES
11.Soegaard Svein-Erik343935M55Kongsberg O-lagNorwayYES
12.Tonnessen Roar981952M55Kongsberg O-lagNorwayYES
13.Drage Øyvind9102155M55Kongsberg O-lagNorwayYES
14.Myhre Øivind243991M60Kongsberg O-lagNorwayYES
15.Eger Marte1700301W12Kongsberg O-lagNorwayYES
16.Eger Helene1700306W18Kongsberg O-lagNorwayYES
17.Bergstol Kjersti Tonnessen981950W18Kongsberg O-lagNorwayYES
18.Wollo SarahW18Kongsberg O-lagNorwayYES
19.Strand Tale443340W18Kongsberg O-lagNorwayYES
20.Vanebo Andrea2058810W18Kongsberg O-lagNorwayYES
21.Strand Kari443348W40Kongsberg O-lagNorwayYES
22.Eger Kristin1700304W45Kongsberg O-lagNorwayYES
23.Drage Anita9080165W50Kongsberg O-lagNorwayYES
24.Hetlevik Elisabeth2058812W50Kongsberg O-lagNorwayYES
25.Storløkken Hilde9101428W55Kongsberg O-lagNorwayYES
26.Bergstol Ashild981951W55Kongsberg O-lagNorwayYES
27.Heggedal Unn Hilde7204923W55Kongsberg O-lagNorwayYES
28.Glad MarkusM21EEmblem ilNorwayYES
29.Rognstad Audhild Bakken1991602W21EEmblem ilNorwayYES
30.Straete Stein Aas7150703M16Ringerike o-lagNorwayYES
31.Aas Knut7120361M55Ringerike o-lagNorwayYES
32.Straete Tuva Aas7032501W18Ringerike o-lagNorwayYES
33.Straete Kjersti7180665W50Ringerike o-lagNorwayYES
34.Amundrud OysteinM45Stavanger OrienteringsklubbNorwayYES
35.Rannem MortenM45Fossum IFNorwayYES
36.Rannem Sigrid KinckOPEN CFossum IFNorwayYES
37.Rannem Kristin KinckOPEN CFossum IFNorwayYES
38.Rannem Ingeborg KinckBEGINNERSFossum IFNorwayYES
39.Stangebye MartinOPEN CNydalens SkiklubNorwayYES
40.Deelstra Olav Johannes503530M21EOppsal OrienteringNorwayYES
41.Kløvrud Jens Olav1416940M55Lillomarka o-lagNorwayYES
42.Hallan Toril7202589W55Lillomarka o-lagNorwayYES

Poland
1.Fankidejski Artur9870220M35UKS WłóczykijPolandYES
2.Dettlaff Anna9140974W21A LONGUKS WłóczykijPolandYES
3.Drągowski Kuba8628698M21EOK! SPORTPolandYES
4.Miśkiewicz Martyna7200382W21A SHORTOK! SPORTPolandYES

Romania
1.V P Anton581120M60C S. TranSilva ClujRomaniaYES
2.Petra Julia960922W21A LONGC S. TranSilva ClujRomaniaYES
3.Gyöngyi Enikö889143W55C S. TranSilva ClujRomaniaYES

Russia
1.Chernykh Misha8643721M16Club by name of GorelovRussiaYES
2.Chernykh Sergey8638340M55Club by name of GorelovRussiaYES
3.Chernykh Zoya8638312W16Club by name of GorelovRussiaYES
4.Sologubova Elena8643714W50Club by name of GorelovRussiaYES
5.Mirochnichenko Victor2300501M60KaliningradRussia
6.Myasnikov Sergey2088790M70KaliningradRussia
7.Movko Marina2300540W55KaliningradRussia
8.Lazareva Natalia2055107W60KaliningradRussia
9.Myasnikova Ludmila1302197W70KaliningradRussia

Slovenia
1.Eržen Boris520504OPEN AŠkofjeloški orientacijski klubSlovenia
2.Plavčak Ana2045587OPEN BŠkofjeloški orientacijski klubSlovenia
3.Sladič Roman442575OPEN BŠkofjeloški orientacijski klubSlovenia
4.Bončina Igor1968213M50OK AzimutSlovenia
5.Sedej Vlado1398546M65OK AzimutSloveniaYES
6.Lapajne Janko406850M65OK AzimutSloveniaYES
7.Boncina Abigael422512W21BOK AzimutSlovenia
8.Bogataj Tajda7487748W21EOK AzimutSloveniaYES
9.Sedej David406860BEGINNERSOK AzimutSloveniaYES
10.Sedej Rok406859KID'S COURSEOK AzimutSlovenia
11.Kmetec Barbara1408132W21EKamniški orientacijski klubSlovenia
12.Flerin Drevenšek Mojca1404141W21EKamniški orientacijski klubSloveniaYES
13.Pretnar Irma1398945W45Kamniški orientacijski klubSloveniaYES
14.Pretnar Tanja1398953OPEN BKamniški orientacijski klubSloveniaYES
15.Cokan Jan2113837M12Orientacijski klub KomendaSlovenia
16.Ravnikar Žan7210496M20Orientacijski klub KomendaSlovenia
17.Gavrilov Igor1007956M45Orientacijski klub KomendaSloveniaYES
18.Pust Karin2069847W14Orientacijski klub KomendaSlovenia
19.Zavrl Zala9011122W18Orientacijski klub KomendaSlovenia
20.Pogačar Ana Pia1425104W18Orientacijski klub KomendaSlovenia
21.Jezeršek Polona7210499W21EOrientacijski klub KomendaSlovenia
22.Flašker Ajda2036371W21EOrientacijski klub KomendaSlovenia
23.Pust Tomaž2088287OPEN AOrientacijski klub KomendaSlovenia
24.Stojan Petra2069834OPEN BOrientacijski klub KomendaSlovenia
25.Giovannini Marco52797M40OK TrzinSloveniaYES

Spain
1.Benavente Para Alvaro8657342M21EMalarrutaSpainYES
2.Montes Marcos Roberto8638582M45Astur Extrem Club de OrientaciónSpainYES

Sweden
1.Bygdén Martin8020421M21A LONGSödertälje-Nykvarn OrienteringSweden
2.Borg David9200690M21A LONGSödertälje-Nykvarn OrienteringSwedenYES
3.Borg Jonas930111M21A LONGSödertälje-Nykvarn OrienteringSwedenYES
4.Borg Lennart9621111M45Södertälje-Nykvarn OrienteringSwedenYES
5.Bygdén Lars7720627M45Södertälje-Nykvarn OrienteringSweden
6.Heldt Mats631201M55Södertälje-Nykvarn OrienteringSwedenYES
7.Borg Lovisa449121W12Södertälje-Nykvarn OrienteringSwedenYES
8.Borg Klara9200685W14Södertälje-Nykvarn OrienteringSwedenYES
9.Bygdén Stina8051010W14Södertälje-Nykvarn OrienteringSweden
10.Bygdén Annika38647W45Södertälje-Nykvarn OrienteringSweden
11.Heldt Sofia680219W45Södertälje-Nykvarn OrienteringSwedenYES
12.Borg Katarina501859W45Södertälje-Nykvarn OrienteringSwedenYES
13.Heldt Gustav439595OPEN BSödertälje-Nykvarn OrienteringSwedenYES
14.Heldt Lisa2048674OPEN CSödertälje-Nykvarn OrienteringSwedenYES
15.Levin Karl870620M21A LONGSävedalens AIKSwedenYES
16.Wikström Johan880917M21A LONGSävedalens AIKSwedenYES
17.Svensson Sanna890119W21A LONGSävedalens AIKSwedenYES
18.Alfredsson Therese870517W21A SHORTSävedalens AIKSwedenYES
19.Söderqvist Walter431433M12OK KåreSwedenYES
20.Söderqvist Wille9050309M14OK KåreSwedenYES
21.Söderqvist Patrik750505M40OK KåreSwedenYES
22.Söderqvist Vendela9431432W16OK KåreSwedenYES
23.Söderqvist Marit209067W40OK KåreSwedenYES
24.Leickt Patrik780757M50Tullinge SKSwedenYES
25.Berggren Kent29907M50Tullinge SKSwedenYES
26.Leickt Wilma9040910W14Tullinge SKSwedenYES
27.Leickt Katja1020603W16Tullinge SKSwedenYES
28.Leickt Lisa44838W45Tullinge SKSwedenYES
29.Berggren Lina15150W50Tullinge SKSwedenYES
30.Wollbrand Edvin7050607M14OK Ravinen - NackaSwedenYES
31.Wollbrand Per7661009M50OK Ravinen - NackaSwedenYES
32.Lindstedt Elisabeth19852OPEN COK Ravinen - NackaSwedenYES

Switzerland
1.Hubmann Jörg8638720M50OL Regio WilSwitzerlandYES
2.Hubmann Lisa8638715W14OL Regio WilSwitzerlandYES
3.Hubmann Nina8638741W16OL Regio WilSwitzerlandYES
4.Hubmann Fränzi1111981W40OL Regio WilSwitzerlandYES
5.Pellegrini Vincenzo8311053M65C.O. Aget LuganoSwitzerlandYES
6.Pellegrini Rita8170655W60C.O. Aget LuganoSwitzerlandYES
7.Birrer Fabio8061201M18OLG GalgenenSwitzerlandYES
8.Birrer Marco8030399M20OLG GalgenenSwitzerlandYES
9.Birrer Stefan8170773M45OLG GalgenenSwitzerlandYES
10.Birrer Beatrice8160773W45OLG GalgenenSwitzerlandYES
11.Arn Bea570316W60SCOM MendrisioSwitzerlandYES
12.Streuli Willi8642001M70Alpstein-OSwitzerlandYES
13.Wüest Ruth8625669W60Alpstein-OSwitzerlandYES
14.Alabor Finn8638714M12OLG KakowaSwitzerlandYES
15.Alabor Janosch8636553M16OLG KakowaSwitzerlandYES
16.Alabor Erik8641997M21A LONGOLG KakowaSwitzerlandYES
17.Brogli Manuel1600012M21A LONGOLV BasellandSwitzerlandYES
18.Wackernagel Rosina1041989W21BOLV BasellandSwitzerlandYES
19.Mattle Linus8051208M10OL AmriswilSwitzerlandYES
20.Mattle Bettina8110376W40OL AmriswilSwitzerlandYES
21.Huber Kurt8113485M70SPOBOSwitzerland
22.Studer Christian64091M70OLG MurtenSwitzerland

Ukraine
1.Herashchenko Rostislav7000148M12PelengUkraineYES
2.Herashchenko Valerii2068654M55PelengUkraineYES
3.Herashchenko Eleonora2091745W45PelengUkraineYES
4.Kryvoruchko Sergii1300293M50O-PenserUkraineYES
5.Kulikov Dmytro1300240M55O-PenserUkraineYES
6.Serhieiev Oleksandr1300298M60O-PenserUkraineYES
7.Sonin Mykola1300212M70O-PenserUkraineYES

United Kingdom
1.Crawford-smith George8640442M70Pendle Forest OrienteersUnited KingdomYES
2.Crawford-smith Wendy50182W70Pendle Forest OrienteersUnited KingdomYES
3.Harding Quentin8442222M55ClaroUnited KingdomYES
4.Ker Ruth8067676W50ClaroUnited KingdomYES
5.Hemsted Andy50196M65Harlequins ErdingtonUnited KingdomYES
6.Hemsted Penny221492W70Harlequins ErdingtonUnited KingdomYES
7.Bloor Max1506000M18InterlopersUnited KingdomYES
8.Bloor Robert600500M55InterlopersUnited KingdomYES
9.Archer Duncan8110277M40Cleveland Orienteering KlubUnited KingdomYES
10.Archer Pippa503510W40Cleveland Orienteering KlubUnited KingdomYES
11.Smirthwaite Steve8657442M60MoravianUnited KingdomYES