v
Email: Password:
Login
Register Forgot password
Bavarian Forest 5 Days 2024->Start times by name  (number of entries: 594)
Report type:
Start times by name | Start times by classes | Start times by countries | Start times by clubs

Time format:
v

NameChip numberClassClubCountry 1. 2. 3. 4. 5.
1.Adele Wibmer9101280Kids 12 ShadowHaunold Orienteering TeamITA 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
2.Adriano Ferracin8455000M55 / Men 55-GOLD SavosaSUI 13:58:00 15:01:00 11:10:00 11:10:00 11:41:00
3.Agnieszka Biolik8197778W45 / Women 45-TrackcoursePOL 13:18:00 16:29:00 12:30:00 10:12:00 10:49:00
4.Albert Frei8644540M75 / Men 75-OLG DachsenSUI 14:00:00 16:45:00 10:15:00 10:30:00 11:17:00
5.Alberto Ghezzi2084603M65 / Men 65-Polisportiva CastelloITA 12:53:00 16:09:00 12:05:00 10:38:00 10:48:00
6.Alberto Grilli8488388M55 / Men 55-GOLD SavosaSUI 13:46:00 15:11:00 10:58:00 11:22:00 11:21:00
7.Aldo Madonna8144444M60 / Men 60-GOLD SavosaSUI 14:08:00 15:08:00 10:48:00 11:44:00 11:48:00
8.Alessia Asmus8226666W12 / Women -12GOLD SavosaSUI 14:14:00 15:15:00 10:50:00 11:32:00 11:20:00
9.Alessia Spinedi9111105W16 / Women -16GOLD SavosaSUI 14:26:00 15:29:00 10:06:00 11:30:00 10:43:00
10.Alessio Bernardoni8255455M21K / Men 21 ShortGOLD SavosaSUI 13:46:00 15:14:00 10:31:00 11:01:00 11:14:00
11.Alex Neumüller7209675M35 / Men 35-(no club)??? 13:52:00 15:24:00 11:17:00
12.Alexander Hergert8075544M35 / Men 35-OLV LandshutGER 12:28:00 16:14:00 11:52:00 12:06:00 11:29:00
13.Alexander Srb8030573M50 / Men 50-OJE WapplerAUT 12:44:00 16:17:00 12:02:00 10:14:00 10:27:00
14.Alexey Arzumanov7775333Open LongGymnasion OffenbachGER 00:00:00 00:00:00
15.Alina Schwind2036240Kids 12 ShadowOLG OrtenauGER 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
16.Aline Welna8170170W12 / Women -12swissotours.chSUI 12:22:00 16:05:00 11:46:00 12:21:00 10:10:00
17.Alise Lubāne8305555W12 / Women -12Auseklis IKLAT 15:50:00 11:25:00 12:00:00 11:35:00
18.Alma Götz1622Kids 12 ShadowUSV JenaGER 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
19.Alois Achermann8050698M60 / Men 60-OLK Piz HasiSUI 13:24:00 16:00:00 11:56:00 10:40:00 10:44:00
20.Alois Mair610616M60 / Men 60-Naturfreunde LinzAUT 13:20:00 16:08:00 12:16:00 10:16:00 10:24:00
21.Ance Zarina8220002W20 / Women -20Orienteering Club MONALAT 11:15:00 10:50:00 10:41:00
22.Anders Westström8022266M50 / Men 50-Alvesta SOKSWE 13:14:00 16:47:00 10:32:00 10:56:00 10:47:00
23.Andra WürtenbergOpen LongoliandraGER 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
24.Andras Zempleni233619M60 / Men 60-ZempleniHUN 13:28:00 10:44:00 10:52:00 11:08:00
25.András Komjáti8130777M45 / Men 45-KiFutKI KTEHUN 13:36:00 16:42:00 10:21:00
26.André Pierlot8518935M65 / Men 65-C.O. LiègeBEL 13:02:00 16:18:00 11:56:00 10:17:00 10:42:00
27.Andrea Friedrich Wintele.8640281W40 / Women 40-ThurgorientaSUI 12:24:00 15:42:00 11:28:00 12:08:00 10:00:00
28.Andrea Good8653022W45 / Women 45-ThurgorientaSUI 12:54:00 16:17:00 12:06:00 12:00:00 10:17:00
29.Andrea Janus8201940W65 / Women 65-SSV Planeta RadebeulGER 14:03:00 16:41:00 10:12:00 10:36:00 11:13:00
30.Andreas Wibmer7101280M21E / Men 21 EliteHaunold Orienteering TeamITA 12:01:00 16:43:00 10:01:00 11:55:00
31.Andrew Hobson8052350M50 / Men 50-BushflyersAUS 16:22:00 10:20:00 10:38:00 11:12:00
32.Anica Hribar8639720W45 / Women 45-OK BrežiceSLO 12:48:00 16:05:00 11:42:00 11:42:00 10:33:00
33.Anita Seeböck8300027W35 / Women 35-HSV OL Wiener NeustadtAUT 14:24:00 15:00:00
34.Anke Schöps7211150W50 / Women 50-OLV LandshutGER 12:15:00
35.Anke von Gaza8649288W50 / Women 50-OLV Uslar 1976GER 13:59:00 16:40:00 10:23:00 11:19:00 11:12:00
36.Anna Gruber8241109W16 / Women -16HSV Ried im InnkreisAUT 15:57:00
37.Anna Haider8630860Open ShortHSV Ried im InnkreisAUT 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
38.Anna Kurfürstová8655424W10 / Women -10VSK CVUT FS PrahaCZE 15:03:00 11:18:00
39.Anna-Lena Winteler8110814W10 / Women -10ThurgorientaSUI 12:18:00 15:51:00 11:38:00 11:58:00 10:03:00
40.Anne Godel8492104W55 / Women 55-CA RoséSUI 12:33:00 15:58:00 11:49:00 11:45:00 10:16:00
41.Anne Pühl8072704W18 / Women -18OLG RegensburgGER 15:28:00
42.Anne Rautio0Open Middle EasyEspoon SuuntaFIN 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
43.Anneliese Ziegerhofer5452W65 / Women 65-Naturfreunde LinzAUT 12:54:00 15:59:00 11:21:00 12:03:00 10:19:00
44.Anne-Marie Hartmann6084W70 / Women 70-TGV HornGER 12:27:00 15:15:00 10:36:00 10:57:00 11:31:00
45.Annija Žilinska8507652W14 / Women -14Auseklis IKLAT 12:53:00 16:10:00 11:41:00 12:05:00 11:10:00
46.Ansgar Simonsson9610305M60 / Men 60-Sundbybergs IKSWE 13:40:00 16:48:00 10:40:00 11:08:00 11:16:00
47.Anton Bragin2420076M20 / Men -20OLV SteinbergGER 14:03:00 15:12:00 10:39:00 11:15:00 11:12:00
48.Antonín Věžník51368M65 / Men 65-ADAKONCZE 10:59:00 11:29:00
49.Antonio Matias8183035M65 / Men 65-Clube Lazer e Aventura e CompetiçãoPOR 13:05:00 16:24:00 12:08:00 10:20:00 10:30:00
50.Arndt Werthmann8191079M70 / Men 70-OLV LandshutGER 12:27:00 15:26:00 10:27:00 11:19:00 11:32:00
51.Arvid Wittiber8082104M20 / Men -20Skiclub BonnGER 14:15:00 15:02:00 11:15:00 11:03:00 11:22:00
52.Åsa Westström8504122W45 / Women 45-Alvesta SOKSWE 13:42:00 16:37:00 10:24:00 10:42:00 11:05:00
53.Asen Hristov8386788M50 / Men 50-CO2ITA 13:38:00 15:12:00 11:02:00 11:14:00 11:27:00
54.Astrid Aamand8501816W40 / Women 40-Fredrikstad SkiklubbNOR 16:18:00 12:00:00 10:08:00 10:18:00
55.Atis Zarins7111700M60 / Men 60-Orienteering Club MONALAT 11:12:00 11:32:00 11:28:00
56.Axel Drapp8653115M55 / Men 55-OLG BernSUI 10:10:00 10:58:00 10:51:00
57.Barbara Bogart2226892Open Middle EasyWestern Connecticut OCUSA 00:00:00 00:00:00
58.Barbara Kastner8105105W50 / Women 50-Naturfreunde WienAUT 15:51:00 11:59:00 10:39:00 10:30:00
59.Barbora Baldrianová8501557W21E / Women 21 EliteSK PragaCZE 13:03:00 16:32:00 12:15:00 10:15:00 10:22:00
60.Barbora Pecánková49546W10 / Women -10Tempo PrahaCZE 14:08:00 15:11:00 10:58:00 11:28:00 11:23:00
61.Barbora Šiková8656622W21E / Women 21 EliteOK Lokomotiva PlzeňCZE 13:15:00 16:22:00 12:27:00 10:27:00 10:32:00
62.Bea Rahm8499948W70 / Women 70-OLG PfäffikonSUI 12:09:00 15:25:00 10:33:00 11:24:00 11:45:00
63.Beatrix Haenelt8629990W75 / Women 75-OL-Team FilderGER 13:32:00 16:43:00 10:02:00 10:52:00 10:47:00
64.Ben PalmerOpen MiddleDeeside Orienteering ClubGBR 00:00:00
65.Benjamin Birk Nielsen8306609Open ShortAalborg OrienteringsklubDEN 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
66.Bente Fosser Lundsrud8415109W45 / Women 45-OK MossNOR 15:33:00 11:12:00 10:48:00
67.Bente Fosser Lundsrud8415109Open MiddleOK MossNOR 00:00:00
68.Bente Fosser Lundsrud8415109Open ShortOK MossNOR 00:00:00
69.Bernhard Koiser8400087M35 / Men 35-HSV OL Wiener NeustadtAUT 12:49:00 16:39:00 10:28:00 10:56:00 10:34:00
70.Bertrand Chatagny1399862M70 / Men 70-CA RoséSUI 12:59:00 15:56:00 11:23:00 11:31:00 10:17:00
71.Bettina Mühlstädt8540180W40 / Women 40-SV Robotron DresdenGER 13:12:00 16:30:00 10:24:00 11:20:00 10:54:00
72.Bettina Treibmann8190661W60 / Women 60-OK LeipzigGER 12:05:00 15:52:00 11:29:00 11:37:00 11:40:00
73.Birgit Wagner8355558W55 / Women 55-Naturfreunde LinzAUT 12:37:00 15:55:00 11:41:00 11:53:00 10:13:00
74.Bo Birk Nielsen9101009M45 / Men 45-Aalborg OrienteringsklubDEN 12:26:00 15:46:00 11:06:00 11:36:00 10:04:00
75.Bob De Cleene8518919M18 / Men -18TROLBEL 12:00:00 15:41:00 11:40:00 12:05:00 11:53:00
76.Bojan Jevševar8639721M35 / Men 35-OK BrežiceSLO 12:35:00 16:19:00 12:06:00 12:20:00 10:09:00
77.Boris Kastner-Jirka8247247M55 / Men 55-Naturfreunde WienAUT 16:16:00 12:16:00 10:16:00 10:36:00
78.Botvid Simonsson8070813M18 / Men -18Sundbybergs IKSWE 12:50:00 16:35:00 10:00:00 10:00:00 10:05:00
79.Brigit Oswald8640471W70 / Women 70-OLK Piz HasiSUI 13:33:00 16:21:00 12:30:00 10:03:00 10:59:00
80.Brigitta Plüss8680084W65 / Women 65-swissotours.chSUI 13:30:00 16:07:00 11:54:00 12:18:00 10:43:00
81.Brigitte Di Cicco8303532W45 / Women 45-OLV ZugSUI 13:54:00 15:25:00 10:42:00 10:54:00 11:17:00
82.Brigitte Kerscher437631Open MiddleOLG RegensburgGER 00:00:00
83.Camilla Dübendorfer8183133Open MiddleOLG GalgenenSUI 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
84.Carlo Andrea CallegariM35 / Men 35-(no club)??? 13:38:00 15:39:00 11:45:00 11:38:00 10:59:00
85.Carlos Monteiro8052755M65 / Men 65-Clube Orientação do CentroPOR 13:08:00 16:12:00 12:11:00 10:11:00 10:33:00
86.Carsten Fink8370037M50 / Men 50-SU Schöckl GrazAUT 13:02:00 16:07:00 12:14:00 10:08:00 10:42:00
87.Catherine Mayer8120258W65 / Women 65-SCOM MendrisioSUI 16:29:00
88.Cecilia Westström1960319W55 / Women 55-Sundbybergs IKSWE 13:13:00 16:43:00 10:25:00 10:45:00 10:52:00
89.Christian Rietze8383338M45 / Men 45-TV 1881 AltdorfGER 13:11:00 16:10:00 11:56:00 10:46:00 10:46:00
90.Christian Stoffels8110162M60 / Men 60-Balise 10BEL 13:52:00 16:52:00 10:20:00 11:04:00 11:04:00
91.Christian Wehrli8625520M55 / Men 55-swissotours.chSUI 12:34:00 15:36:00 11:40:00 11:46:00 10:06:00
92.Christina Staginnus1424606W21E / Women 21 Elite(no club)??? 11:03:00 11:32:00
93.Christine Calvet8020470W50 / Women 50-OLC WähringAUT 13:43:00 16:54:00 10:31:00 11:27:00 11:19:00
94.Christopher Immervoll8018180M21K / Men 21 ShortSU Schöckl GrazAUT 13:16:00 16:06:00 12:01:00 10:11:00 10:50:00
95.Claes Renner2156228M60 / Men 60-OK SödertörnSWE 13:56:00 16:44:00 10:36:00 11:00:00 10:52:00
96.Claudia Kellner8005222W55 / Women 55-HSV OL Wiener NeustadtAUT 13:29:00 16:37:00
97.Claus Hermann8230159M65 / Men 65-(no club)??? 13:53:00 15:21:00 11:05:00 11:35:00 11:24:00
98.Csilla Hajas233618W60 / Women 60-ZempleniHUN 13:37:00 10:33:00 10:29:00 11:01:00
99.Dagrun Brox RayamajhiW40 / Women 40-Oppsal OrienteringNOR 13:52:00 15:12:00 10:48:00 11:36:00 11:18:00
100.Daniel Rautio8516237M21E / Men 21 EliteEspoon SuuntaFIN 14:07:00 15:07:00 10:55:00 11:31:00 11:07:00
101.Daniel Schneebeli8665431Open MiddleOLK Rafzerfeld-BülachSUI 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
102.Daniela Guglielmetti8099999W65 / Women 65-GOLD SavosaSUI 14:21:00 15:09:00 10:21:00 10:45:00 11:21:00
103.Daniela Renner8140633W45 / Women 45-OK SödertörnSWE 13:30:00 16:41:00 10:18:00 10:24:00 11:09:00
104.Dario Citterico8071684M70 / Men 70-Polisportiva CastelloITA 13:47:00 16:29:00 12:07:00 10:07:00 10:50:00
105.Dārta Rožukalna8200288W14 / Women -14Auseklis IKLAT 12:21:00 15:34:00 11:01:00 11:25:00 11:34:00
106.Dave Chapman8660064M70 / Men 70-Southern NavigatorsGBR 13:43:00 16:17:00 11:59:00 10:27:00 10:59:00
107.Denis Cuche8002101M70 / Men 70-CA RoséSUI 12:35:00 15:29:00 11:15:00 11:51:00 10:23:00
108.Denis Valentin8280172M50 / Men 50-BROSFRA 13:50:00 15:22:00 11:14:00 11:32:00 11:22:00
109.Diego Baratti8229999M21K / Men 21 ShortGOLD SavosaSUI 14:06:00 15:30:00 10:51:00 11:21:00 10:58:00
110.Dieter Eichenberger8524119M65 / Men 65-swissotours.chSUI 12:32:00 15:45:00 11:35:00 11:59:00 10:18:00
111.Dilya Bay8140959W65 / Women 65-RDBKAZ 14:06:00 16:39:00 10:09:00 10:42:00 11:11:00
112.Dmytro Nakonechnyi8562021M35 / Men 35-OLV SteinbergGER 13:24:00 15:19:00 11:10:00 11:24:00 10:44:00
113.Domagoj Šantić8508845M45 / Men 45-OK BjelovarCRO 13:01:00 16:02:00 11:46:00 10:36:00 10:30:00
114.Domi Korstjens8524440W14 / Women -14Kempische OriëntatielopersBEL 12:13:00 15:40:00 11:25:00 11:49:00 11:16:00
115.Dominik Lapornik8224229M35 / Men 35-HSV OL Wiener NeustadtAUT 12:07:00 15:09:00 10:07:00 10:07:00 10:04:00
116.Dominika Bąkowska8281192W21K / Women 21 ShortHarpagan Orienteering ClubPOL 16:33:00 10:12:00 10:30:00 10:53:00
117.Doris Caluori8444442W70 / Women 70-OLC KapreoloSUI 13:36:00 16:27:00 12:24:00 10:24:00 10:51:00
118.Doris Gittmaier8100037W60 / Women 60-HSV Ried im InnkreisAUT 13:05:00 16:22:00 12:13:00 10:13:00 10:37:00
119.Doris Nesitka8088005W50 / Women 50-SU Schöckl GrazAUT 13:11:00 15:58:00 11:27:00 10:23:00 10:37:00
120.Edith Schaffert8003330W75 / Women 75-ULU's ReiseweltSUI 12:52:00 15:40:00 12:02:00 12:12:00 10:12:00
121.Eduard Böhm8130948M75 / Men 75-ASKÖ Henndorf OrienteeringAUT 12:51:00 15:51:00 11:06:00 11:27:00 10:35:00
122.Egon Lundsrud8442851M40 / Men 40-OK MossNOR 13:17:00 15:14:00 10:56:00 11:31:00 11:04:00
123.Einar Tunis8511956M10 / Men -10IF FemmanFIN 13:28:00 16:23:00 10:28:00 10:58:00 11:07:00
124.Ela Lošťáková8013933W16 / Women -16SK PragaCZE 12:06:00 16:25:00 11:58:00 10:34:00 10:15:00
125.Eleanor BellOpen MiddleDeeside Orienteering ClubGBR 00:00:00
126.Elena Belyay2156609W12 / Women -12(no club)??? 13:25:00 11:04:00 11:53:00 11:25:00
127.Elena Guglielmetti Asmus8133333W21K / Women 21 ShortGOLD SavosaSUI 14:00:00 15:29:00 11:06:00 11:12:00 11:21:00
128.Elfi Wagner8188808W75 / Women 75-Naturfreunde LinzAUT 12:42:00 15:33:00 11:52:00 12:02:00 10:19:00
129.Eliane Chatagny8076605W70 / Women 70-CA RoséSUI 13:09:00 15:37:00 11:48:00 11:57:00 10:31:00
130.Elisabeth Aune Jakobsen8255045Open MiddleOK MossNOR 00:00:00
131.Elisabeth Aune Jakobsen8255045Open ShortOK MossNOR 00:00:00
132.Elisabeth Aune Jakobsen8255045W45 / Women 45-OK MossNOR 15:21:00 10:54:00 11:25:00
133.Elisabetta Fiorellino2056908Open ShortPolisportiva CastelloITA 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
134.Eliška Tomanová8116744W18 / Women -18Lokomotiva Ingstav BrnoCZE 12:53:00 15:48:00 11:35:00 11:49:00 10:13:00
135.Ella Aune Rytter Jakobse.8510283Kids 12 ShadowOK MossNOR 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
136.Elsbeth Haslinger8062666W75 / Women 75-ULU's ReiseweltSUI 12:32:00 15:54:00 11:42:00 11:52:00 10:26:00
137.Elvina TunisKids 12 ShadowIF FemmanFIN 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
138.Elvira Pühl8445599W55 / Women 55-OLG RegensburgGER 15:37:00
139.Emelie Maier8120234W12 / Women -12OLV BasellandSUI 14:00:00 15:35:00 10:57:00 11:39:00 11:30:00
140.Emilia Arcaleni8105259W55 / Women 55-Polisportiva CastelloITA 13:01:00 16:25:00 12:17:00 10:05:00 10:34:00
141.Emma Götz8362010W14 / Women -14USV JenaGER 14:21:00 15:04:00 10:53:00 11:17:00 10:52:00
142.Emma Aune Rytter Jakobse.8255018W18 / Women -18OK MossNOR 14:17:00 15:13:00 10:46:00 11:14:00 11:03:00
143.Emmanuelle Valentin8110374W50 / Women 50-BROSFRA 14:15:00 15:09:00 10:47:00 11:59:00 11:40:00
144.Erica Huggler8220022W75 / Women 75-OLG StäfaSUI 13:52:00 16:22:00 10:42:00 11:12:00 11:01:00
145.Erich Göschl8100566M55 / Men 55-OLC WähringAUT 13:04:00 16:51:00 10:34:00 10:34:00 11:06:00
146.Erik Rytter Jakobsen8141080M40 / Men 40-OK MossNOR 13:31:00 15:44:00 11:38:00 11:45:00 11:19:00
147.Errol Pittet8124946M75 / Men 75-OLG BreitseeSUI 13:18:00 15:45:00 11:00:00 11:33:00 10:21:00
148.Eva Baldrianová8660533W18 / Women -18SK PragaCZE 13:21:00 16:13:00 11:42:00 10:25:00 10:18:00
149.Eva Kailbauer8140172W50 / Women 50-OC FürstenfeldAUT 12:39:00 15:30:00 11:19:00 12:07:00 10:09:00
150.Evert Tunis8511941M12 / Men -12IF FemmanFIN 12:50:00 16:35:00 10:29:00 10:36:00 10:55:00
151.Ewald Eyrich8033055M65 / Men 65-OLG OrtenauGER 13:23:00 16:42:00 10:23:00 10:59:00 11:00:00
152.Fabian Good8035478M12 / Men -12ThurgorientaSUI 12:29:00 16:00:00 11:39:00 12:28:00 10:15:00
153.Fabienne Welna8462014W10 / Women -10swissotours.chSUI 12:28:00 15:43:00 11:28:00 12:08:00 10:11:00
154.Felix Höbig6345M16 / Men -16SV Bad DübenGER 13:49:00 16:43:00 10:04:00 11:00:00 10:43:00
155.Felix Sebal5802M14 / Men -14Naturfreunde LinzAUT 12:17:00 10:25:00
156.Fina Baath8018700W16 / Women -16TSV JetzendorfGER 13:02:00 16:39:00
157.Finja Segieth8647295W10 / Women -10HSG MerseburgGER 13:18:00 16:31:00 10:18:00 10:38:00 10:59:00
158.Finn Wittiber8020900M21E / Men 21 EliteSkiclub BonnGER 13:58:00 15:13:00 10:28:00 11:22:00 10:55:00
159.Florian Lang2067871M45 / Men 45-OLV LandshutGER 12:36:00 15:38:00 11:16:00 11:26:00 11:30:00
160.Florian Weinert8606429M20 / Men -20Post SV DresdenGER 13:39:00 16:42:00 10:27:00 10:51:00 10:42:00
161.Francesco Guglielmetti8446666M70 / Men 70-GOLD SavosaSUI 14:03:00 15:08:00 10:19:00 10:59:00 11:23:00
162.Frank Wiedenfeld8606479M60 / Men 60-SSV Planeta RadebeulGER 13:36:00 16:28:00 10:32:00 11:12:00 11:12:00
163.František Baldrian8506630M10 / Men -10SK PragaCZE 12:38:00 15:59:00 12:08:00 10:18:00 10:19:00
164.Frederic Genevois8090755M65 / Men 65-Naturfreunde WienAUT 13:11:00 16:03:00 11:59:00 10:14:00 10:39:00
165.Frederik Dammeier8087088M21E / Men 21 EliteSV WannweilGER 13:13:00 16:01:00
166.Gábor Bejczi8111069M55 / Men 55-KiFutKI KTEHUN 13:28:00 16:21:00 10:28:00
167.Gabriella Györffy8160367W55 / Women 55-HSE SzentendreHUN 13:41:00 15:10:00 11:05:00 10:57:00 11:13:00
168.Georg Biller8077177M35 / Men 35-SV MietrachingGER 16:01:00
169.Georg Gittmaier8005115M65 / Men 65-HSV Ried im InnkreisAUT 13:14:00 16:06:00 12:02:00 10:23:00 10:36:00
170.Georg Reischl8011942M80 / Men 80-TV OsterhofenGER 15:19:00 11:43:00
171.Gerda Guglielmetti8044444W65 / Women 65-GOLD SavosaSUI 14:18:00 15:07:00 10:27:00 10:51:00 11:25:00
172.Gergely Bugár8111103M21E / Men 21 EliteBÖFHUN 12:37:00 15:37:00 11:13:00 11:58:00 11:31:00
173.Gerhard Kellner8002444M60 / Men 60-HSV OL Wiener NeustadtAUT 13:32:00 16:36:00
174.Gerhard Werthmann8011152M70 / Men 70-OLV LandshutGER 12:11:00 15:20:00 10:35:00 11:11:00 11:44:00
175.Gert Geboers1041994M21E / Men 21 EliteKempische OriëntatielopersBEL 12:28:00 15:55:00 11:40:00 12:07:00 11:37:00
176.Gertrud Liebl2078968W55 / Women 55-TV OsterhofenGER 12:25:00 15:34:00
177.Gilles Baguerey8001987M70 / Men 70-co colmarFRA 13:15:00 16:05:00 11:11:00 12:03:00 10:29:00
178.Giorgio Bernasconi8160751M70 / Men 70-SCOM MendrisioSUI 13:19:00 16:26:00 11:51:00 10:39:00 10:56:00
179.Giuliana Ferracin8244444W55 / Women 55-GOLD SavosaSUI 14:01:00 15:25:00 10:57:00 11:01:00 11:07:00
180.Giuliano Balmelli8121198M21K / Men 21 ShortGOLD SavosaSUI 13:56:00 15:22:00 10:41:00 11:11:00 11:06:00
181.Gloria Šantić8144166W14 / Women -14OK BjelovarCRO 13:17:00 16:46:00 12:05:00 10:13:00 10:34:00
182.Gregor Wyder8638717M75 / Men 75-ULU's ReiseweltSUI 13:15:00 16:13:00 11:12:00 11:30:00 10:41:00
183.Greta Faltejskova7708877Open ShortSV MietrachingGER 00:00:00
184.Grzegorz Biolik8210276M45 / Men 45-TrackcoursePOL 13:06:00 16:18:00 12:11:00 10:21:00 10:26:00
185.Gudrun Eschlboeck8445522W55 / Women 55-Naturfreunde LinzAUT 12:49:00 16:01:00 11:57:00 12:01:00 10:07:00
186.Gunnar Mühlstädt8400188M45 / Men 45-SV Robotron DresdenGER 13:31:00 16:30:00 10:26:00 10:51:00 10:54:00
187.Günther Klöckl8015371M50 / Men 50-Orienteering KlosterneuburgAUT 13:56:00 15:02:00 10:50:00 11:26:00 11:32:00
188.Haakon Aamand8501834M12 / Men -12Fredrikstad SkiklubbNOR 16:20:00 12:14:00 10:15:00 10:25:00
189.Hana Buráňová2108870Open MiddleBzB BrnoCZE 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
190.Hanne Tiesters8004985W20 / Women -20OmegaBEL 12:25:00 15:23:00 12:05:00 12:30:00 11:35:00
191.Hans Hartmann9500630M70 / Men 70-TGV HornGER 12:23:00 15:14:00 10:47:00 11:15:00 11:29:00
192.Hans Rothenbühler7001955M65 / Men 65-OLG SkandiaSUI 13:17:00 16:15:00 12:17:00 10:32:00 10:45:00
193.Hans-Joachim Paprotta8008038M65 / Men 65-HSG MerseburgGER 13:20:00 16:39:00 10:26:00 10:44:00 10:57:00
194.Hansruedi Kohler8210654M60 / Men 60-swissotours.chSUI 12:44:00 15:44:00 11:40:00 11:56:00 10:16:00
195.Hartmut Höra7877607M55 / Men 55-SG Wintermoor 68GER 13:34:00 16:41:00 10:40:00 11:04:00 11:16:00
196.Heike Oechler8004488W45 / Women 45-OLV LandshutGER 12:24:00 15:49:00 11:30:00 11:18:00 11:33:00
197.Helena Höbig236033W12 / Women -12SV Bad DübenGER 12:57:00 16:30:00 10:15:00 10:50:00 10:35:00
198.Helga Tezarek8080473W50 / Women 50-OJE WapplerAUT 12:47:00 16:12:00 11:43:00 10:31:00 10:16:00
199.Helmut Haertelt8301951M70 / Men 70-SV CH SonnenlandGER 13:59:00 16:41:00 10:15:00 10:55:00 11:17:00
200.Helmut Hilden8657155M70 / Men 70-Rold Skov OKDEN 13:39:00 16:23:00 11:55:00 10:19:00 11:05:00
201.Henrijs Freimanis8000181M70 / Men 70-Auseklis IKLAT 10:39:00 11:27:00 11:41:00
202.Hickethier Manfred8606435M70 / Men 70-SSV Planeta RadebeulGER 13:51:00 16:38:00 10:07:00 10:47:00 11:14:00
203.Hjördis Fischer1690303Open Middle EasySG Wintermoor 68GER 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
204.Horst Mayer8021260M60 / Men 60-SSV Hallein-NeualmAUT 12:48:00 15:40:00 11:36:00 12:08:00 10:04:00
205.Horst von Gaza8650399M65 / Men 65-OLV Uslar 1976GER 13:32:00 16:48:00 10:17:00 10:53:00 11:06:00
206.Iain Bell8630821M60 / Men 60-Deeside Orienteering ClubGBR 13:12:00 16:12:00 12:04:00 10:32:00 10:48:00
207.Ian Prosser8391060M60 / Men 60-Abominable O-menAUS 12:56:00 16:04:00 12:08:00 10:44:00 10:20:00
208.Ida Schenker8023018W14 / Women -14USV JenaGER 14:05:00 15:16:00 10:37:00 10:45:00 11:04:00
209.Ieva Freimane8080050W55 / Women 55-Auseklis IKLAT 15:49:00 11:21:00 11:25:00 11:31:00
210.Ildikó Mátyás8090563W60 / Women 60-HSE SzentendreHUN 14:05:00 15:22:00 10:37:00 10:49:00 11:19:00
211.Ines Ballerstädt8512400W50 / Women 50-SC KönigsteinGER 13:35:00 16:33:00 10:15:00 11:35:00 11:26:00
212.Inger Marie Haahr1401729W75 / Women 75-OK HTFDEN 13:42:00 16:36:00 10:32:00 11:02:00 11:22:00
213.Ingo Horst8625789M45 / Men 45-SC KönigsteinGER 16:38:00
214.Iris Bauer2045574W60 / Women 60-TV OsterhofenGER 12:09:00 15:40:00 11:33:00 11:41:00 11:37:00
215.Isabel Monteiro8052737W65 / Women 65-Clube Orientação do CentroPOR 13:45:00 16:31:00 12:12:00 10:12:00 11:07:00
216.Iva Benešová886513W60 / Women 60-Sportcentrum JičínCZE 12:57:00 16:13:00 11:45:00 11:49:00 10:19:00
217.Ivana Lostáková8014514W45 / Women 45-SK PragaCZE 13:24:00 16:21:00 12:24:00 10:06:00 10:45:00
218.Jacqueline Scuvee-moreau49114W70 / Women 70-C.O. LiègeBEL 13:51:00 16:33:00 12:06:00 10:00:00 11:01:00
219.Jakob Oechler8022506M18 / Men -18OLV LandshutGER 11:40:00 11:17:00
220.Jakub Lučan515134M10 / Men -10OK Lokomotiva PardubiceCZE 12:48:00 16:07:00 11:58:00 10:08:00 10:27:00
221.James Bell410909M21K / Men 21 ShortDeeside Orienteering ClubGBR 13:21:00 16:22:00 11:51:00 10:41:00 10:42:00
222.James Malumphy2226891M60 / Men 60-Western Connecticut OCUSA 12:24:00 11:24:00
223.Jan Boeckx7005066M45 / Men 45-OmegaBEL 12:31:00 15:34:00 11:01:00 11:31:00 11:34:00
224.Jan Hardy1391810W70 / Women 70-Australopers TasmaniaAUS 13:57:00 16:23:00 12:18:00 10:09:00 10:53:00
225.Jan Kaminsky8499099Open LongBSV Halle-AmmendorfGER 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
226.Jan Kihl8484801M65 / Men 65-Sundbybergs IKSWE 13:38:00 16:36:00 10:14:00 10:41:00 11:03:00
227.Jan Macura9101679M21E / Men 21 EliteMLOK Marianske LazneCZE 10:01:00 10:37:00
228.Jan Rautio0Open Middle EasyEspoon SuuntaFIN 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
229.Jan Šimerká7210932Open Middle EasySK PragaCZE 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
230.Jan SuchýKids 12 ShadowOK Lokomotiva PlzeňCZE 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
231.Jana Faltejskova8221222W45 / Women 45-SV MietrachingGER 12:00:00 15:05:00 10:00:00 10:00:00 10:05:00
232.Jana Grycova49412Open MiddleKOS Tesla BrnoCZE 00:00:00 00:00:00
233.Jana Termerova2103288W45 / Women 45-MonkeysCZE 13:36:00 16:45:00 10:36:00 10:36:00 10:57:00
234.Janik Good8653220M14 / Men -14ThurgorientaSUI 13:09:00 16:22:00 11:57:00 12:21:00 10:04:00
235.Janni Fischer8070771W50 / Women 50-Akademisk SkytteforeningDEN 13:19:00 15:44:00 11:51:00 10:15:00 10:51:00
236.Jari Bächi8062648M12 / Men -12thurgorienta MärwilSUI 13:04:00 16:50:00 10:08:00 10:57:00 10:50:00
237.Jaroslav Choutka1396839M35 / Men 35-Sdružení organizátorů bankovníchCZE 16:24:00 12:13:00 10:21:00 10:14:00
238.Jaroslav Macura301486M60 / Men 60-MLOK Marianske LazneCZE 10:24:00 11:00:00
239.Jaroslav Skácel8005125M65 / Men 65-ADAKONCZE 10:41:00 11:14:00 11:27:00
240.Jean Francois Clement8045102M65 / Men 65-(no club)??? 13:47:00 15:15:00 10:32:00 11:26:00 11:18:00
241.Jean-Claude Marion8257651M55 / Men 55-CA RoséSUI 12:28:00 15:41:00 12:04:00 12:04:00 10:21:00
242.Jedert Jevševar8639718W21K / Women 21 ShortOK BrežiceSLO 13:06:00 15:53:00 12:00:00 12:06:00 10:41:00
243.Jeffrey Saeger7200413M75 / Men 75-New England OCUSA 10:24:00 10:48:00 11:19:00
244.Jenny Tunis53188W40 / Women 40-Kauhavan WisaFIN 12:32:00 15:36:00 11:20:00 12:00:00 10:06:00
245.Jens Hartmann888788M65 / Men 65-SV MietrachingGER 13:41:00
246.Jesús Hervás Lucas8010106Open LongC.D.C.E.B.E.ESP 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
247.Jindrich Skalka8511751M10 / Men -10MonkeysCZE 12:58:00 16:39:00 10:38:00 11:08:00 10:35:00
248.Jiri Gawel8666873M65 / Men 65-Expres Czech TeamCZE 15:24:00
249.Jo Hobson8142580W55 / Women 55-BushflyersAUS 16:31:00 10:21:00 10:21:00 10:55:00
250.Joachim Friessnig8133113M65 / Men 65-OC FürstenfeldAUT 12:59:00 16:30:00 11:50:00 10:29:00 10:27:00
251.Johanna Dammeier8408308W50 / Women 50-SV WannweilGER 13:03:00 16:05:00 11:35:00 10:55:00 10:44:00
252.Johanna Hagen2099899Kids 12 ShadowTSV JetzendorfGER 00:00:00 00:00:00
253.John Asmus8443333M16 / Men -16GOLD SavosaSUI 14:03:00 15:08:00 10:32:00 11:07:00 11:08:00
254.Joli Wehrli8636804W60 / Women 60-swissotours.chSUI 12:45:00 16:07:00 12:05:00 11:57:00 10:22:00
255.Jonathan Bernaers8100291M21E / Men 21 EliteKempische OriëntatielopersBEL 12:46:00 15:31:00 11:22:00 11:49:00 11:25:00
256.Jorens Žilinskis8019421M16 / Men -16Auseklis IKLAT 12:25:00 15:18:00 10:53:00 11:28:00 11:23:00
257.Jørgen Pedersen8160458M60 / Men 60-Akademisk SkytteforeningDEN 13:16:00 16:20:00 12:00:00 10:28:00 10:28:00
258.Josef Baldrian8670452M14 / Men -14SK PragaCZE 13:25:00 16:28:00 12:21:00 10:21:00 10:22:00
259.Josef Beneš9907M65 / Men 65-Sportcentrum JičínCZE 12:44:00 15:54:00 11:32:00 12:02:00 10:00:00
260.Josef Eben2013355M60 / Men 60-OLV LandshutGER 15:32:00
261.Josef Hones8116117M70 / Men 70-HSV Ried im InnkreisAUT 13:27:00 16:20:00 12:11:00 10:23:00 11:11:00
262.Josef Kümpfbeck7090356M65 / Men 65-TV OsterhofenGER 12:14:00 15:39:00 11:11:00 11:50:00 11:57:00
263.Josef Zapletal8140659M65 / Men 65-Naturfreunde WienAUT 12:56:00 16:27:00 11:53:00 10:26:00 10:24:00
264.József Bugar8447500M70 / Men 70-BÖFHUN 12:19:00 15:23:00 10:43:00 11:23:00 11:35:00
265.Jp Kellens8222280M70 / Men 70-Kempische OriëntatielopersBEL 12:07:00 15:17:00 10:51:00 11:07:00 11:38:00
266.Judith Karpinski263048W70 / Women 70-New England OCUSA 10:18:00 10:54:00 11:23:00
267.Judith Leyimangoye2046059W40 / Women 40-C.O. LiègeBEL 12:48:00 16:12:00 11:52:00 10:32:00 10:30:00
268.Judith Pfister-Bieri8177714W70 / Women 70-swissotours.chSUI 13:06:00 16:03:00 12:00:00 11:36:00 10:09:00
269.Julia Malathi Brox Rayam.W14 / Women -14Oppsal OrienteringNOR 13:57:00 15:10:00 10:45:00 11:09:00 10:58:00
270.Julio Kemenyfy8206974Open MiddleOLG RegensburgGER 00:00:00 00:00:00 00:00:00
271.Jürgen Ehms8622222M65 / Men 65-USV JenaGER 13:59:00 15:18:00 10:50:00 11:17:00 11:15:00
272.Jürgen Sebal5801M45 / Men 45-Naturfreunde LinzAUT 12:21:00 10:26:00
273.Justine Hobson8041810W20 / Women -20BushflyersAUS 16:17:00 10:25:00 10:25:00 10:23:00
274.Kaethi Burkhard8140463W60 / Women 60-OLG CordobaSUI 13:49:00 15:19:00 11:09:00 11:17:00 11:22:00
275.Kai Müller8300672Open Long(no club)??? 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
276.Karel Pilař8667502M65 / Men 65-Oddíl orientačního běhu AšCZE 12:41:00 16:00:00 11:38:00 12:08:00 10:06:00
277.Karen Johanne Aamand8501713Kids 12 ShadowFredrikstad SkiklubbNOR 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
278.Karin Kehrli8183055W45 / Women 45-OLG DachsenSUI 13:48:00 16:49:00 10:30:00 10:18:00 11:01:00
279.Karin Westström8339400W14 / Women -14Växjö OKSWE 13:41:00 16:52:00 10:13:00 10:37:00 10:40:00
280.Karl Hackl1680505M65 / Men 65-ASKÖ Henndorf OrienteeringAUT 12:38:00 15:51:00 11:44:00 12:14:00 10:12:00
281.Karol Kalsztein8081074M50 / Men 50-Harpagan Orienteering ClubPOL 16:42:00 10:26:00 11:02:00 10:52:00
282.Karolína Kamenická8656698Open MiddleOK Lokomotiva PlzeňCZE 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
283.Károly Tóth45187M60 / Men 60-OC BalatonalmádiHUN 13:44:00 16:32:00 10:16:00 10:56:00 10:56:00
284.Käthi Kohler8020459W65 / Women 65-swissotours.chSUI 13:24:00 15:55:00 11:09:00 12:30:00 10:49:00
285.Käthi Räber8658439W65 / Women 65-ULU's ReiseweltSUI 13:03:00 15:53:00 11:18:00 12:27:00 10:07:00
286.Kathrin Kollndorfer8017000W40 / Women 40-HSV OL Wiener NeustadtAUT 14:16:00 16:54:00 12:16:00 12:16:00 11:30:00
287.Kathrin Kurbel8020577Open MiddleOLG RegensburgGER 00:00:00 00:00:00
288.Katja Kyckling8659168W45 / Women 45-LynxFIN 16:25:00 12:18:00
289.Katja Schwind8070584W35 / Women 35-OLG OrtenauGER 13:20:00 15:03:00 10:40:00 12:24:00 10:03:00
290.Kayla Ritzenthaler8112111W21K / Women 21 ShortTSV JetzendorfGER 12:12:00 15:45:00
291.Kenn Heldgaard Kristense.8170664M50 / Men 50-Herning OKDEN 12:38:00 15:47:00 11:32:00 11:50:00 10:02:00
292.Kerstin Buchacker7122112W50 / Women 50-C.O. LiègeBEL 12:55:00 16:19:00 12:15:00 10:47:00 10:23:00
293.Kiara Piskorz8088066W18 / Women -18WATAUT 16:18:00 11:00:00 10:53:00
294.Klaus Schwind8160571M50 / Men 50-OLG OrtenauGER 12:02:00 16:32:00 12:26:00 11:08:00 11:47:00
295.Knud Lykking8510348M80 / Men 80-OK73 GladsaxeDEN 12:12:00 15:12:00 11:22:00 11:42:00 11:50:00
296.Konrad Bähler8032766M50 / Men 50-ThurgorientaSUI 12:32:00 15:42:00 11:44:00 11:56:00 10:12:00
297.Konstantin Medvedev888031M21E / Men 21 EliteNemiga-NordBLR 14:16:00 15:19:00 10:19:00 11:04:00 11:01:00
298.Kristin Ritzenthaler8632427W35 / Women 35-TSV JetzendorfGER 12:08:00 15:30:00
299.Kristina Bringezu8291069W55 / Women 55-OLV PotsdamGER 13:09:00 16:28:00 10:09:00 10:25:00 10:46:00
300.Krīvs Rožukalns8225533M16 / Men -16Auseklis IKLAT 12:11:00 15:43:00 11:14:00 11:42:00 11:13:00
301.Kurt Huber8113485M80 / Men 80-SPOBOSUI 14:22:00 15:05:00 11:02:00 11:22:00 11:29:00
302.Lars Kehrli8646148M10 / Men -10OLG DachsenSUI 13:38:00 16:15:00 10:48:00 11:18:00 10:43:00
303.Latchezar Iadkov8255009M55 / Men 55-Buffalo Orienteering ClubUSA 12:52:00 16:11:00 12:10:00 10:22:00 10:41:00
304.Laura Faltejskova2088817W18 / Women -18SV MietrachingGER 14:10:00 15:03:00 10:39:00 11:21:00 10:58:00
305.Laurence Aughuet8220669W45 / Women 45-ThORBEL 12:30:00 15:37:00 11:18:00 11:24:00 11:37:00
306.Lena Baath8201060W16 / Women -16TSV JetzendorfGER 12:34:00 16:53:00
307.Lena Biller1040177Kids 12 ShadowSV MietrachingGER 00:00:00
308.Lenka Choutková2419963W55 / Women 55-Sdružení organizátorů bankovníchCZE 16:19:00 12:09:00 10:09:00 10:31:00
309.Leonardo Di Cicco0M14 / Men -14OLV ZugSUI 16:34:00 12:29:00 10:10:00
310.Leonhard WibmerM10 / Men -10Haunold Orienteering TeamITA 13:58:00 15:19:00 11:38:00 11:15:00
311.Leonid Lopatin8403070Kids 12 Shadow(no club)??? 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
312.Libor Makovicka8101952M70 / Men 70-co colmarFRA 12:43:00 15:41:00 11:19:00 11:43:00 10:20:00
313.Libor Suchý301703M40 / Men 40-OK Lokomotiva PlzeňCZE 14:27:00 15:04:00 12:20:00 10:14:00 11:34:00
314.Libuse Fantova8516255Open MiddleEkonom PrahaCZE 00:00:00
315.Libuse Oralkova52253W70 / Women 70-OOB TrebicCZE 12:45:00 15:33:00 11:39:00 11:45:00 10:13:00
316.Lieve Geens8660035W70 / Women 70-TROLBEL 12:00:00 15:23:00 10:51:00 11:09:00 11:41:00
317.Linda Lunghini8116666W16 / Women -16GOLD SavosaSUI 13:30:00 15:01:00 11:02:00 12:26:00 11:11:00
318.Liselott Kihl8081466W55 / Women 55-Sundbybergs IKSWE 13:33:00 16:34:00 10:17:00 10:37:00 10:58:00
319.Lotte Tiesters8004976W21E / Women 21 EliteOmegaBEL 12:27:00 15:42:00 11:39:00 11:39:00 11:42:00
320.Luboš Hepnar8140910M60 / Men 60-ADAKONCZE 10:56:00 11:24:00 11:40:00
321.Luc Talloen7139201M70 / Men 70-OmegaBEL 12:15:00 10:31:00
322.Lucie Maier8666155Open MiddleOLV BasellandSUI 00:00:00 00:00:00
323.Lucie Maier8666155Open ShortOLV BasellandSUI 00:00:00 00:00:00 00:00:00
324.Lucie Mestkova8410791W45 / Women 45-Tempo PrahaCZE 14:12:00 15:17:00 10:48:00 11:00:00 11:13:00
325.Ludmila Glozshtein8502545W45 / Women 45-Rishon lezionISR 12:42:00 16:01:00 12:12:00 11:30:00 10:37:00
326.Luise Döhler2026133W18 / Women -18SV PechbrunnGER 13:56:00 16:48:00
327.Lukas Faltejsek8224223M45 / Men 45-SV MietrachingGER 12:06:00 15:02:00 10:06:00 10:06:00 10:02:00
328.Lukas Oechler8667644M14 / Men -14OLV LandshutGER 12:45:00 16:04:00 11:09:00 11:33:00 11:28:00
329.Lutz Wohlrabe8115155M60 / Men 60-ESV Lok Berlin-SchöneweideGER 14:04:00 15:12:00 11:00:00 11:28:00 11:24:00
330.Madeleine Dieudonne8271247W75 / Women 75-ASMBCOFRA 13:12:00 16:01:00 12:22:00 10:02:00 10:33:00
331.Madlaina Winteler8680054W12 / Women -12ThurgorientaSUI 12:15:00 16:10:00 11:53:00 12:14:00 10:05:00
332.Madlen Zwahlen8076545W70 / Women 70-OL MettSUI 13:54:00 16:17:00 12:21:00 10:15:00 11:05:00
333.Madlēna Freimane8612211W14 / Women -14Auseklis IKLAT 15:58:00 11:17:00 11:41:00 11:40:00
334.Magdalena Rödl8160710W14 / Women -14OLG RegensburgGER 12:29:00 15:52:00
335.Maja Welna8170183W21K / Women 21 Shortswissotours.chSUI 13:12:00 16:09:00 11:36:00 11:36:00 10:29:00
336.Manuel Asmus8277777M40 / Men 40-GOLD SavosaSUI 14:20:00 15:49:00 11:03:00 11:17:00 11:14:00
337.Marc Van De Maele1413417M60 / Men 60-Kempische OriëntatielopersBEL 12:20:00 15:28:00 11:28:00 11:52:00 11:52:00
338.Marcis Zarins8180011M21E / Men 21 EliteOrienteering Club MONALAT 10:46:00 11:40:00 11:13:00
339.Marek Müller1720630Kids 12 Shadow(no club)??? 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
340.Margit Jenei4660121W65 / Women 65-BÖFHUN 12:18:00 15:11:00 10:42:00 11:15:00 11:35:00
341.Margit Papp46143W55 / Women 55-OC BalatonalmádiHUN 13:21:00 16:49:00 10:13:00 10:17:00 10:49:00
342.Margrith Hofer8101954W70 / Women 70-OLG BreitseeSUI 13:12:00 15:41:00 11:51:00 11:39:00 10:17:00
343.Maria Gierlach8339019W65 / Women 65-WOLF HalternGER 12:24:00 15:27:00 10:39:00 11:12:00 11:33:00
344.Maria Lange8033833W21E / Women 21 EliteSV MietrachingGER 15:57:00
345.Maria Luder8210547W70 / Women 70-ULU's ReiseweltSUI 12:36:00 15:57:00 12:03:00 12:06:00 10:37:00
346.Maria Sao Joao8341849W70 / Women 70-Clube Lazer e Aventura e CompetiçãoPOR 13:39:00 16:15:00 12:27:00 10:06:00 11:03:00
347.Marianne Bandixen8003002W65 / Women 65-OLG PfäffikonSUI 12:15:00 15:21:00 10:57:00 11:00:00 11:27:00
348.Marianne Lykking40508W75 / Women 75-OK73 GladsaxeDEN 12:02:00 15:26:00 11:12:00 11:32:00 11:36:00
349.Marie Kurfürstová8502714W14 / Women -14VSK CVUT FS PrahaCZE 10:29:00
350.Marie Rödl1704966W12 / Women -12OLG RegensburgGER 12:01:00 15:45:00
351.Marieke Addiers4979W40 / Women 40-OmegaBEL 12:16:00 15:24:00 11:12:00 11:52:00 11:24:00
352.Marietta Nussbaum8089818W70 / Women 70-swissotours.chSUI 13:00:00 15:43:00 11:15:00 11:51:00 10:27:00
353.Marion Praher8310383W40 / Women 40-HSV OL Wiener NeustadtAUT 13:28:00 16:24:00 10:32:00 10:56:00 10:48:00
354.Mark Heikoop8469469M21K / Men 21 ShortOLifantNED 14:11:00 16:46:00 12:26:00 12:11:00 11:38:00
355.Mark Tarrant8508238M35 / Men 35-(no club)??? 14:06:00 15:59:00 11:31:00 11:10:00 10:49:00
356.Markus Bächi250385Open Shortthurgorienta MärwilSUI 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
357.Markus Good8641994M60 / Men 60-ThurgorientaSUI 12:40:00 15:48:00 11:44:00 12:00:00 10:12:00
358.Markus Plohn8232328M21E / Men 21 EliteHSV OL Wiener NeustadtAUT 13:49:00 16:37:00 10:10:00 10:55:00 10:43:00
359.Marta Lučanová8014507W35 / Women 35-OK Lokomotiva PardubiceCZE 13:04:00 16:00:00 11:36:00 10:16:00 10:24:00
360.Martha Fritz8333314W55 / Women 55-TV OsterhofenGER 12:17:00 11:25:00
361.Martin Burkhard8005412M60 / Men 60-OLG CordobaSUI 14:12:00 15:00:00 11:04:00 11:16:00 11:32:00
362.Martin Friedl8322238M45 / Men 45-Naturfreunde LinzAUT 12:11:00 15:06:00
363.Martin Herzog8001912M55 / Men 55-OLG OrtenauGER 13:16:00 16:46:00 10:52:00 10:28:00 11:11:00
364.Martin Ivarsson9050914M45 / Men 45-OK SkogshjortarnaSWE 14:01:00 15:26:00 10:56:00 11:06:00 11:02:00
365.Martin Jevševar8639717M20 / Men -20OK BrežiceSLO 12:51:00 16:02:00 12:03:00 12:03:00 10:12:00
366.Martin Krause8650377M55 / Men 55-ULU's ReiseweltSUI 12:22:00 16:01:00 11:58:00 12:10:00 10:26:00
367.Martin Roučka8520832M40 / Men 40-Ski klub Šumava VimperkCZE 13:45:00 15:54:00 11:03:00
368.Martin Schaffner8210544M55 / Men 55-swissotours.chSUI 15:46:00 11:52:00 12:16:00 10:16:00
369.Martina Petrová232196W55 / Women 55-KOB Tretra PrahaCZE 13:53:00 15:31:00 10:45:00 10:53:00 11:16:00
370.Martina Zalabová8213213W55 / Women 55-Sportcentrum JičínCZE 12:41:00 16:04:00 12:01:00 12:05:00 10:28:00
371.Matěj Kamenický8137666M21E / Men 21 EliteOK Lokomotiva PardubiceCZE 13:40:00 16:07:00 11:58:00 10:19:00 10:31:00
372.Matěj Lučan8109396M16 / Men -16OK Lokomotiva PardubiceCZE 13:07:00 16:08:00 11:56:00 10:18:00 10:23:00
373.Matěj Pecánek51647M12 / Men -12Tempo PrahaCZE 13:46:00 15:05:00 10:36:00 11:18:00 11:15:00
374.Matěj Toman8003624M16 / Men -16Lokomotiva Ingstav BrnoCZE 12:39:00 15:58:00 11:21:00 12:03:00 10:03:00
375.Mätti Bächi8032749M10 / Men -10thurgorienta MärwilSUI 13:08:00 16:47:00 10:08:00 10:48:00 10:51:00
376.Maurizia Corsi8111444W50 / Women 50-GOLD SavosaSUI 14:23:00 15:02:00 10:55:00 11:43:00 11:47:00
377.Maurizio Ficur8011122M35 / Men 35-OK KomendaSLO 12:56:00 16:34:00 10:14:00 10:42:00 10:39:00
378.Max Götz8077687M45 / Men 45-USV JenaGER 12:16:00 16:50:00 10:11:00 12:06:00 10:06:00
379.Max Wagner8110008M80 / Men 80-Naturfreunde LinzAUT 12:22:00 15:47:00 11:32:00 12:22:00 10:05:00
380.Maximilian Rödl1404968M10 / Men -10OLG RegensburgGER 12:08:00 15:35:00
381.Maya Lapornik800096Kids 12 ShadowHSV OL Wiener NeustadtAUT 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
382.Meinrad Huemer8000071M70 / Men 70-WATAUT 14:11:00 16:14:00 10:31:00 10:43:00 10:47:00
383.Melānija Rožukalna8000501W14 / Women -14Auseklis IKLAT 12:37:00 15:46:00 11:33:00 11:57:00 11:22:00
384.Meri Huhtanen8719064W60 / Women 60-Espoon SuuntaFIN 14:13:00 15:13:00 10:49:00 11:05:00 11:04:00
385.Michael Auer8403241M40 / Men 40-HSV OL Wiener NeustadtAUT 12:14:00 16:54:00
386.Michael Sebal5803Kids 12 ShadowNaturfreunde LinzAUT 00:00:00 00:00:00
387.Michael Stockmayer8220668M55 / Men 55-HSV OL Wiener NeustadtAUT 13:40:00 16:31:00 10:16:00 10:40:00 11:01:00
388.Michael Thierolf8090601M60 / Men 60-TSG Bad KönigGER 13:48:00 16:40:00 10:28:00 10:48:00 11:20:00
389.Michaela SucháW45 / Women 45-OK Lokomotiva PlzeňCZE 12:06:00 16:53:00 10:06:00 12:18:00 10:13:00
390.Michal Skalka2103290M50 / Men 50-MonkeysCZE 13:08:00 16:37:00 10:08:00 10:50:00 10:57:00
391.Michele Guglielmetti1510000M65 / Men 65-GOLD SavosaSUI 13:50:00 15:09:00 10:44:00 11:11:00 11:21:00
392.Miek Bruyninckx703062W60 / Women 60-TROLBEL 12:21:00 15:43:00 11:13:00 11:29:00 11:43:00
393.Miguel Angel Minguez Alo.8670239M65 / Men 65-Club Ibón de OrientaciónESP 13:29:00 16:45:00 10:11:00 10:56:00 11:09:00
394.Mikael Rautio8637637M21E / Men 21 EliteEspoon SuuntaFIN 14:25:00 15:25:00 10:37:00 11:13:00 11:19:00
395.Mike Intgroen8654993M75 / Men 75-KOVZNED 12:12:00 15:13:00 10:48:00 11:18:00 11:37:00
396.Mikhail Lopatin8403002M10 / Men -10(no club)??? 13:48:00 15:27:00 11:08:00 11:48:00 11:31:00
397.Mikko Sani8680049M70 / Men 70-Hollolan Urheilijat -46FIN 15:53:00 11:07:00 11:55:00 10:41:00
398.Milan Henek8506955M70 / Men 70-RBK BlanskoCZE 13:07:00 15:38:00 11:31:00 12:11:00 10:26:00
399.Milena Grifoni8141268W50 / Women 50-OLG RegensburgGER 12:23:00
400.Miloslav Smolka52747M65 / Men 65-ADAKONCZE 10:35:00 11:23:00
401.Mindaugas Sapalas8666015M45 / Men 45-OLG RegensburgGER 12:21:00 15:42:00 11:11:00 11:41:00 11:26:00
402.Minna Bächi8032784W12 / Women -12thurgorienta MärwilSUI 13:18:00 16:40:00 10:22:00 10:29:00 10:40:00
403.Mira Klöckl8110031W12 / Women -12Orienteering KlosterneuburgAUT 14:07:00 15:30:00 10:43:00 11:11:00 11:10:00
404.Mira Fosser Lundsrud8090419W12 / Women -12OK MossNOR 13:53:00 15:25:00 11:11:00 11:25:00 11:05:00
405.Miroslav Fanta8414109M60 / Men 60-Ekonom PrahaCZE 11:36:00
406.Miroslav Hlava500581M65 / Men 65-ADAKONCZE 10:47:00 11:05:00
407.Miroslav Orálek8482589M70 / Men 70-OOB TrebicCZE 12:51:00 15:32:00 11:03:00 12:15:00 10:11:00
408.Mona Schwendemann8130690W21E / Women 21 EliteOLV LandshutGER 12:15:00 15:32:00 11:27:00 11:51:00 11:52:00
409.Monica Roeling8654989W70 / Women 70-KOVZNED 12:06:00 15:19:00 10:54:00 11:06:00 11:43:00
410.Monika Dobler770002W65 / Women 65-OLG OrtenauGER 14:12:00 16:43:00 10:00:00 10:33:00 11:09:00
411.Monika Weber2044W75 / Women 75-Post SV DresdenGER 13:22:00 16:15:00 10:52:00 10:22:00 11:08:00
412.Nicolas Bock8402035M21E / Men 21 Elite(no club)??? 12:19:00 15:49:00 11:31:00 12:16:00 11:43:00
413.Nikolina Šantić8512520W40 / Women 40-OK BjelovarCRO 12:56:00 16:06:00 12:08:00 10:40:00 10:36:00
414.Nils Albert Aamand8501854M45 / Men 45-Fredrikstad SkiklubbNOR 12:16:00 10:31:00 10:38:00
415.Norbert Schöps7210320M60 / Men 60-OLV LandshutGER 12:16:00 15:24:00
416.Ole Gadsbølle8111653M65 / Men 65-OK EsbjergDEN 13:44:00 15:03:00 10:56:00 11:08:00 11:39:00
417.Ole Wittiber8042108M20 / Men -20Skiclub BonnGER 13:51:00 15:22:00 10:51:00 11:27:00 11:02:00
418.Oleksandr Avramenko8200151M70 / Men 70-Orienteering KlosterneuburgAUT 14:07:00 15:11:00 10:23:00 11:03:00 11:26:00
419.Oleksandr Ievstafiev1302717M50 / Men 50-(no club)??? 13:44:00 15:07:00 10:44:00 11:20:00 11:17:00
420.Oleksandra Nakonechnа2419828W12 / Women -12OLV SteinbergGER 13:39:00 15:40:00 11:18:00 11:46:00 11:00:00
421.Olga Lenz236906W45 / Women 45-TV OsterhofenGER 12:18:00 15:41:00 11:24:00
422.Olga ŠimerkováW40 / Women 40-SK PragaCZE 12:40:00 15:48:00 11:44:00 10:24:00 10:12:00
423.Oliver Hellstedt8659173M18 / Men -18LynxFIN 15:59:00 12:30:00
424.Oliver Schaller8050278Open LongoliandraGER 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
425.Ondřej Lučan8109426M14 / Men -14OK Lokomotiva PardubiceCZE 13:33:00 16:40:00 12:13:00 10:29:00 10:28:00
426.Ondřej Šimerka8648593M16 / Men -16SK PragaCZE 13:14:00 16:23:00 12:03:00 10:04:00 10:28:00
427.Ondřej Toman8109428M45 / Men 45-Lokomotiva Ingstav BrnoCZE 12:46:00 15:50:00 11:21:00 11:46:00 10:10:00
428.Ossi Huhtanen1396340M60 / Men 60-Espoon SuuntaFIN 14:16:00 15:04:00 10:52:00 11:40:00 11:36:00
429.Othmar Ziegerhofer1700101M70 / Men 70-Naturfreunde LinzAUT 12:31:00 16:02:00 11:39:00 11:59:00 10:14:00
430.Patrizia Cortellezzi8191169W55 / Women 55-GOLD SavosaSUI 14:09:00 15:07:00 10:41:00 11:09:00 11:28:00
431.Paul Grün8080454M70 / Men 70-OLGruppe Ströck WienAUT 13:55:00 16:35:00 10:11:00 10:51:00 11:20:00
432.Pavel Ditrych8506904M45 / Men 45-OL Regio BurgdorfSUI 11:36:00 11:51:00 10:14:00
433.Pavel Kurfürst8022689M50 / Men 50-VSK CVUT FS PrahaCZE 10:56:00
434.Pavel MartinecM50 / Men 50-(no club)??? 13:32:00 15:17:00 11:08:00
435.Per Henriksen1401730M80 / Men 80-OK HTFDEN 14:02:00 16:50:00 10:12:00 10:42:00 10:54:00
436.Per Kaminsky6404Open LongBSV Halle-AmmendorfGER 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
437.Peter Gierlach8179017M65 / Men 65-WOLF HalternGER 12:17:00 15:33:00 11:23:00 11:53:00 11:51:00
438.Peter Jakobsson259204M55 / Men 55-OK SödertörnSWE 13:10:00 16:26:00 10:46:00 10:52:00 10:46:00
439.Peter Lais8140660M60 / Men 60-swissotours.chSUI 12:36:00 15:36:00 11:48:00 12:12:00 10:08:00
440.Peter Lange8334335M65 / Men 65-SV MietrachingGER 16:54:00
441.Peter Lyrenmann8630887M65 / Men 65-ULU's ReiseweltSUI 12:29:00 15:42:00 11:47:00 12:17:00 10:15:00
442.Peter Treibmann8090359M65 / Men 65-OK LeipzigGER 12:23:00 15:27:00 11:14:00 11:44:00 11:48:00
443.Peter Wehrli9120452M70 / Men 70-swissotours.chSUI 13:03:00 15:44:00 10:55:00 11:47:00 10:08:00
444.Peter Weigold1413278M60 / Men 60-TV OsterhofenGER 12:32:00 11:16:00
445.Petr Baldrian8140933M50 / Men 50-SK PragaCZE 12:50:00 16:02:00 11:56:00 10:20:00 10:32:00
446.Petr Blazek8636796M50 / Men 50-SOS Jindřichův HradecCZE 12:26:00 15:37:00 11:50:00 12:02:00 10:07:00
447.Petr Horák8680309M65 / Men 65-Tatran Jablonec nad NisouCZE 10:38:00 11:20:00 11:30:00
448.Phoudsathone Khamphathir.1304279Open Middle EasyULU's ReiseweltSUI 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
449.Priska Mathys253598W55 / Women 55-OL Regio BurgdorfSUI 12:29:00 16:16:00 11:53:00 12:13:00 10:25:00
450.Radka Melišíková8008273W50 / Women 50-KOB Tretra PrahaCZE 14:07:00 15:16:00 11:03:00 11:51:00 11:54:00
451.Rahel Good8322023W21E / Women 21 EliteThurgorientaSUI 16:12:00 11:51:00 12:15:00 10:02:00
452.Rainer Eschlboeck8303040M55 / Men 55-Naturfreunde LinzAUT 12:40:00 15:51:00 11:34:00 11:58:00 10:11:00
453.Rais Bay8100158M65 / Men 65-RDBKAZ 13:35:00 16:51:00 10:29:00 10:47:00 10:51:00
454.Ralf Wittiber8090267M55 / Men 55-Skiclub BonnGER 13:52:00 15:06:00 11:04:00 11:16:00 11:36:00
455.Ralph Körner8099000M40 / Men 40-OLV LandshutGER 13:10:00 16:29:00 10:35:00 10:35:00 10:29:00
456.Ram RayamajhiM45 / Men 45-Oppsal OrienteringNOR 13:51:00 15:18:00 10:36:00 10:56:00 11:18:00
457.Randi Aamand8500477W16 / Women -16Fredrikstad SkiklubbNOR 16:11:00 12:26:00 10:06:00 10:29:00
458.Renato Winteler8644559M45 / Men 45-ThurgorientaSUI 12:41:00 15:54:00 11:26:00 11:56:00 10:18:00
459.Res Luder8081947M75 / Men 75-ULU's ReiseweltSUI 13:27:00 15:31:00 11:24:00 12:00:00 10:45:00
460.Res Räber8641402M65 / Men 65-ULU's ReiseweltSUI 12:35:00 15:57:00 11:41:00 12:05:00 10:09:00
461.Res Rey8010054M70 / Men 70-ULU's ReiseweltSUI 12:39:00 15:47:00 10:59:00 11:39:00 10:35:00
462.Richard Robinson8150622M55 / Men 55-ThORBEL 12:16:00 15:26:00 11:28:00 11:40:00 11:46:00
463.Rita Baumann8400938W70 / Women 70-ULU's ReiseweltSUI 12:48:00 15:49:00 11:36:00 12:21:00 10:15:00
464.Rita Marti8641451W65 / Women 65-swissotours.chSUI 12:39:00 15:47:00 11:30:00 11:42:00 10:23:00
465.Rita Wyder1406128W70 / Women 70-ULU's ReiseweltSUI 12:57:00 16:09:00 11:03:00 11:48:00 10:29:00
466.Robert Elson8664060M70 / Men 70-Australopers TasmaniaAUS 13:23:00 16:08:00 12:15:00 10:15:00 11:02:00
467.Robert Engl8013313Open LongTSV NatternbergGER 00:00:00
468.Robert Grimm8226232M75 / Men 75-ULU's ReiseweltSUI 13:21:00 16:01:00 11:57:00 12:12:00 10:11:00
469.Robert Scuvee49107M70 / Men 70-C.O. LiègeBEL 13:31:00 16:32:00 11:47:00 10:11:00 10:53:00
470.Robert Zwahlen8655295M70 / Men 70-OL MettSUI 13:35:00 16:11:00 12:03:00 10:35:00 11:08:00
471.Roberto Moretti8079946M60 / Men 60-Polisportiva CastelloITA 13:04:00 16:24:00 12:20:00 10:24:00 10:40:00
472.Robin von Gaza2015808Kids 12 ShadowOLV Uslar 1976GER 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
473.Roland Dieudonné8071745M75 / Men 75-ASMBCOFRA 13:42:00 16:25:00 12:15:00 10:21:00 10:55:00
474.Rolf Weinert8667652M55 / Men 55-Post SV DresdenGER 13:22:00 16:36:00 10:22:00 10:46:00 10:56:00
475.Rolf Wüstenhagen8120570M50 / Men 50-Gundelfinger TurnerschaftGER 16:12:00 12:08:00 10:32:00 10:22:00
476.Romana Roučková8500038W35 / Women 35-Ski klub Šumava VimperkCZE 14:00:00 15:18:00 11:44:00
477.Ronald Ansorge7040959M65 / Men 65-SV Robotron DresdenGER 13:26:00 16:33:00 10:20:00 10:50:00 10:54:00
478.Rudolf Rödl8261281M40 / Men 40-OLG RegensburgGER 16:04:00
479.Rudolf Rödl8261281Open LongOLG RegensburgGER 00:00:00
480.Russell Blatchford8001545M65 / Men 65-Albury-Wodonga OCAUS 12:50:00 16:21:00 12:14:00 10:35:00 10:21:00
481.Ruta Weinert8664489W40 / Women 40-Post SV DresdenGER 13:44:00 16:48:00 10:08:00 10:48:00 11:06:00
482.Ruth Bock8411698W65 / Women 65-TV Coburg-NeusesGER 12:21:00 15:29:00 10:45:00 11:21:00 11:39:00
483.Sabine Hofherr8348888W50 / Women 50-OLG RegensburgGER 12:07:00 15:23:00
484.Sabrina Schöps8112341W18 / Women -18OLV LandshutGER 12:04:00 15:38:00
485.Sandro Corsi8477777M55 / Men 55-GOLD SavosaSUI 14:10:00 15:21:00 11:22:00 11:34:00 11:31:00
486.Sára Lošťáková8003639W18 / Women -18SK PragaCZE 13:00:00 16:03:00 11:49:00 10:11:00 10:33:00
487.Sarah Schöps8668996W21E / Women 21 EliteOLV LandshutGER 12:39:00 15:52:00
488.Sascha Dammeier8024025M45 / Men 45-SV WannweilGER 12:56:00 16:14:00 11:41:00 10:16:00 10:34:00
489.Sebastian Bolle1425097M21K / Men 21 ShortOLV SteinbergGER 10:01:00 10:01:00 11:22:00
490.Serge Welna8081279M45 / Men 45-swissotours.chSUI 12:51:00 15:58:00 11:31:00 12:01:00 10:22:00
491.Sergei Malin8011055M40 / Men 40-Kucha Mala SportLTU 14:13:00 15:34:00 11:24:00 11:59:00 11:09:00
492.Serhii Ponikarov1277715M35 / Men 35-OLV SteinbergGER 13:59:00 15:29:00 10:49:00 11:52:00 10:54:00
493.Siegfried Liebl2045572M55 / Men 55-TV OsterhofenGER 12:10:00 15:31:00
494.Siegfried Stadler8000035M55 / Men 55-Naturfreunde LinzAUT 12:58:00 16:06:00 12:22:00 10:10:00 10:31:00
495.Sigrid Aamand8044703W16 / Women -16Fredrikstad SkiklubbNOR 15:43:00 11:30:00 11:02:00 10:01:00
496.Silas Kehrli8017741M12 / Men -12OLG DachsenSUI 13:11:00 16:45:00 10:01:00 10:43:00 10:45:00
497.Silke Ansorge8070170W60 / Women 60-SV Robotron DresdenGER 13:17:00 16:40:00 10:05:00 10:41:00 10:43:00
498.Simon Friedl5804Kids 12 ShadowNaturfreunde LinzAUT 00:00:00 00:00:00
499.Simonne Silvi1392324W65 / Women 65-Kempische OriëntatielopersBEL 12:03:00 15:17:00 10:30:00 11:03:00 11:29:00
500.Sindy Saggiorato8160574W50 / Women 50-Balise 10BEL 13:51:00 16:47:00 10:07:00 11:03:00 11:33:00
501.Sönke Bandixen8003001M65 / Men 65-OLG PfäffikonSUI 12:20:00 15:30:00 11:17:00 11:47:00 11:54:00
502.Sophia Vassileva9091213W12 / Women -12CO2ITA 15:10:00
503.Staffan Tunis403132M40 / Men 40-IF FemmanFIN 12:42:00 16:44:00 10:21:00 10:49:00 10:24:00
504.Stefan Hötzinger8025369Open LongTSV NatternbergGER 00:00:00
505.Stefan Kirsch8060959M65 / Men 65-TV Coburg-NeusesGER 12:11:00 11:20:00 11:56:00 11:45:00
506.Stefan Traint8070989M35 / Men 35-HSV OL Wiener NeustadtAUT 13:03:00 16:49:00 10:42:00 10:28:00 10:19:00
507.Stefan Zihlmann8280862M60 / Men 60-swissotours.chSUI 12:52:00 15:52:00 11:32:00 12:04:00 10:00:00
508.Stefano Brambilla8508864M55 / Men 55-CO2ITA 14:04:00 15:16:00 11:16:00 11:28:00 11:26:00
509.Steffen Hartmann8102190M40 / Men 40-TGV HornGER 12:21:00 16:09:00 11:59:00 12:13:00 11:24:00
510.Stepan Termer8404070M16 / Men -16MonkeysCZE 13:35:00 16:33:00 10:25:00 10:46:00 10:38:00
511.Stephan Bernhard8667812M55 / Men 55-OL Regio BurgdorfSUI 12:46:00 15:56:00 11:46:00 11:52:00 10:01:00
512.Stephan Haenelt8637584M45 / Men 45-OL-Team FilderGER 13:26:00 16:34:00 10:16:00
513.Stephan Morgenstern8006843M21E / Men 21 EliteSV WannweilGER 13:31:00 16:13:00 12:07:00 10:10:00 10:25:00
514.Stephan Puchegger8000026M50 / Men 50-OJE WapplerAUT 12:56:00 15:57:00 12:20:00 10:26:00 10:37:00
515.Steven Tiesters8004990M50 / Men 50-OmegaBEL 12:08:00 15:32:00 11:20:00 11:38:00 11:42:00
516.Susann Jahn8100488W21E / Women 21 EliteSV Robotron DresdenGER 13:27:00 16:52:00 10:15:00 10:39:00 10:52:00
517.Susanne Kristensen437550W50 / Women 50-Herning OKDEN 12:31:00 15:37:00 11:11:00 12:15:00 10:02:00
518.Svatava Henkova52092W70 / Women 70-RBK BlanskoCZE 12:33:00 15:35:00 11:27:00 12:09:00 10:47:00
519.Sven Buchholz8230970M50 / Men 50-MTK Bad HarzburgGER 10:38:00 10:44:00 11:02:00
520.Tanja Buchholz8111199W50 / Women 50-MTK Bad HarzburgGER 10:39:00 11:11:00 11:05:00
521.Tanja Rödl8301276Open Middle EasyOLG RegensburgGER 00:00:00
522.Tanja Rödl8301276Open MiddleOLG RegensburgGER 00:00:00
523.Tarnavska Iryna8100095W40 / Women 40-(no club)??? 14:08:00 15:06:00 10:56:00 11:28:00 11:12:00
524.Teresa Díaz-Toledo Ferná.8003880Open Middle EasyC.D.C.E.B.E.ESP 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
525.Tereza Havlová8510280W18 / Women -18OK KameniceCZE 12:46:00 15:53:00 11:28:00 11:56:00 10:08:00
526.Tereza Roučková8006332W12 / Women -12Ski klub Šumava VimperkCZE 13:32:00 15:20:00 11:04:00
527.Theo Götz8121105M14 / Men -14USV JenaGER 13:49:00 15:28:00 10:21:00 11:01:00 10:46:00
528.Theodor WibmerKids 12 ShadowHaunold Orienteering TeamITA 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
529.Theresa Friedl5805Kids 12 ShadowNaturfreunde LinzAUT 00:00:00 00:00:00
530.Therese Achermann8050700W50 / Women 50-OLK Piz HasiSUI 13:27:00 16:26:00 12:07:00 10:07:00 10:58:00
531.Therése Ivarsson7903101W45 / Women 45-OK SkogshjortarnaSWE 14:06:00 15:13:00 11:00:00 11:06:00 11:29:00
532.Thomas Döhler8182835M50 / Men 50-SV PechbrunnGER 13:20:00 16:27:00
533.Thomas Franke2103987Open Middle EasyTSV JetzendorfGER 00:00:00 00:00:00
534.Thomas Grätzer8240263M60 / Men 60-OLG GalgenenSUI 13:00:00 15:56:00 12:12:00 10:20:00 10:32:00
535.Thomas Pfister7208101M70 / Men 70-swissotours.chSUI 13:11:00 15:50:00 11:35:00 11:35:00 10:38:00
536.Tiemo Winteler8080218Kids 12 ShadowThurgorientaSUI 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
537.Tim Weinert8654845M16 / Men -16Post SV DresdenGER 13:28:00 16:38:00 10:11:00 10:39:00 10:53:00
538.Tobias Kehrli8230086Open Middle EasyOLG DachsenSUI 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
539.Tom Reimlinger8501952M21E / Men 21 EliteSV WannweilGER 12:55:00 16:31:00 11:49:00 10:28:00 10:07:00
540.Tomas Gryc8100027Open LongKOS Tesla BrnoCZE 00:00:00 00:00:00
541.Tomáš Roučka8500052M14 / Men -14Ski klub Šumava VimperkCZE 14:13:00 15:22:00 10:53:00
542.Tomáš Zdráhal8271053M65 / Men 65-ADAKONCZE 10:53:00 11:38:00 11:36:00
543.Tony Hellstedt8659184M45 / Men 45-LynxFIN 16:26:00 12:06:00
544.Tuula Sani8137547W65 / Women 65-Hollolan Urheilijat -46FIN 16:11:00 11:45:00 12:15:00 10:25:00
545.Tuva Fosser Lundsrud8162303W16 / Women -16OK MossNOR 13:58:00 15:15:00 10:34:00 11:58:00 10:57:00
546.Tzvetanka Vassileva8269180W55 / Women 55-CO2ITA 13:57:00 15:28:00 10:53:00 11:21:00 11:10:00
547.Udo Schindler2019909M80 / Men 80-SSV Planeta RadebeulGER 14:12:00 16:29:00 10:22:00 10:32:00 11:15:00
548.Ulrika Rautio8637644W20 / Women -20Espoon SuuntaFIN 13:15:00 15:05:00 10:50:00 11:15:00 10:59:00
549.Ulrike Roder8070840W75 / Women 75-HSV Ried im InnkreisAUT 13:02:00 16:08:00 12:12:00 10:12:00 10:40:00
550.Ulu Aeschlimann8638588M65 / Men 65-ULU's ReiseweltSUI 12:47:00 15:48:00 11:29:00 12:11:00 10:03:00
551.Urs Nussbaum8492111M70 / Men 70-swissotours.chSUI 12:47:00 15:35:00 11:27:00 12:19:00 10:32:00
552.Ursina Bächi8642080W40 / Women 40-thurgorienta MärwilSUI 13:36:00 16:42:00 10:16:00 11:04:00 10:42:00
553.Ute Döhler8182831W55 / Women 55-SV PechbrunnGER 13:25:00 16:46:00
554.Valentina Di Cicco0Kids 12 ShadowOLV ZugSUI 00:00:00 00:00:00 00:00:00
555.Valentina Seeböck842403Kids 12 ShadowHSV OL Wiener NeustadtAUT 00:00:00 00:00:00
556.Valérie Aughuet8020668W55 / Women 55-ThORBEL 12:13:00 15:46:00 11:17:00 11:33:00 11:34:00
557.Valerio Casanova8170466Open LongOLG RegensburgGER 00:00:00
558.Valeriy Glozshteyn8003973M50 / Men 50-Rishon lezionISR 12:20:00 15:52:00 11:38:00 12:08:00 10:17:00
559.Vanessa Schöps8112306W18 / Women -18OLV LandshutGER 12:18:00 15:23:00
560.Veronika Blazkova8226309W21K / Women 21 ShortSOS Jindřichův HradecCZE 13:00:00 16:13:00 11:48:00 11:48:00 10:25:00
561.Veronika Naskau8007555W60 / Women 60-HSV PinkafeldAUT 13:45:00 15:16:00 11:01:00 11:13:00 11:25:00
562.Veronika Piskorz8088882W40 / Women 40-WATAUT 15:54:00 11:04:00
563.Veronika Šantić8091386W12 / Women -12OK BjelovarCRO 12:43:00 16:25:00 12:21:00 10:08:00 10:30:00
564.Veronika Tomanová8013372W45 / Women 45-Lokomotiva Ingstav BrnoCZE 12:36:00 15:57:00 11:54:00 11:54:00 10:21:00
565.Véronique Makovicka8196511W55 / Women 55-co colmarFRA 12:53:00 16:10:00 11:37:00 12:09:00 10:10:00
566.Viktoria Šantić8414578W12 / Women -12OK BjelovarCRO 12:36:00 16:15:00 12:00:00 10:22:00 10:20:00
567.Vinzenz Kneisl252366M75 / Men 75-ULU's ReiseweltSUI 12:30:00 16:05:00 11:42:00 11:54:00 10:33:00
568.Vít Macura1421922M21E / Men 21 EliteMLOK Marianske LazneCZE 10:49:00
569.Vladimir Hejtmánek682651M65 / Men 65-KOB Tretra PrahaCZE 13:56:00 15:00:00 11:08:00 11:02:00 11:33:00
570.Vladimir John8185555M65 / Men 65-Expres Czech TeamCZE 15:12:00
571.Vladimír Lučan8508306M21E / Men 21 EliteOK Lokomotiva PardubiceCZE 13:22:00 16:25:00 12:16:00 10:46:00 10:19:00
572.Vreni Drapp1411222W55 / Women 55-OLG BernSUI 10:29:00 10:33:00 10:40:00
573.Vreni Rothenbühler7002912W65 / Women 65-OLG SkandiaSUI 13:48:00 16:19:00 12:09:00 10:18:00 10:57:00
574.Vroni Akeret8667803W65 / Women 65-ThurgorientaSUI 12:42:00 15:39:00 11:33:00 12:24:00 10:39:00
575.Vroni Gübeli432663Open ShortULU's ReiseweltSUI 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
576.Walter Marti8641395M70 / Men 70-swissotours.chSUI 12:55:00 15:59:00 11:43:00 12:07:00 10:44:00
577.Walter Rahm8499999M65 / Men 65-OLG PfäffikonSUI 12:26:00 15:36:00 11:26:00 11:41:00 11:42:00
578.Wiet Laenen8001964M60 / Men 60-TROLBEL 12:28:00 15:20:00 11:20:00 11:48:00 11:56:00
579.Wilhelm Westström8308080M16 / Men -16Växjö OKSWE 13:42:00 16:28:00 10:18:00 10:32:00 10:48:00
580.Will Bell8640491M21E / Men 21 EliteDeeside Orienteering ClubGBR 13:04:00 16:19:00 12:25:00 10:37:00 10:13:00
581.Wilmar Kern236033M75 / Men 75-SV Bad DübenGER 14:09:00 16:37:00 10:06:00 10:27:00 11:15:00
582.Winand Bernaers1121140M21E / Men 21 EliteKempische OriëntatielopersBEL 12:10:00 15:43:00 11:04:00 12:25:00 11:49:00
583.Witse Boeckx8006137M12 / Men -12OmegaBEL 12:08:00 15:55:00 11:32:00 12:07:00 11:40:00
584.Wolfgang Kradischnig8627287M60 / Men 60-Naturfreunde LinzAUT 13:08:00 16:16:00 11:52:00 10:36:00 10:36:00
585.Wolfgang Weber2771930M75 / Men 75-Post SV DresdenGER 14:15:00 16:35:00 10:03:00 10:39:00
586.Wout Boeckx8006134M16 / Men -16OmegaBEL 12:32:00 15:33:00 11:07:00 11:35:00 11:18:00
587.Yakir Goldner7220184M21K / Men 21 ShortEmek Hefer OCISR 13:41:00 15:10:00 10:46:00 11:16:00 11:10:00
588.Yannis Bähler8183144M14 / Men -14ThurgorientaSUI 13:01:00 16:16:00 11:49:00 12:13:00 10:16:00
589.Yuna Kurbel8181113Kids 12 ShadowOLG RegensburgGER 00:00:00 00:00:00
590.Yves Gomrée8667616M50 / Men 50-Cercle d'Orientation du HainautBEL 12:14:00 15:27:00 11:26:00 11:44:00 11:37:00
591.Yvonne Schneebeli8662376Open MiddleOLK Rafzerfeld-BülachSUI 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
592.Zdeněk Buráň2127637M60 / Men 60-BzB BrnoCZE 14:00:00 15:16:00 11:08:00 11:20:00 11:44:00
593.Zdeněk Fiala7209455M65 / Men 65-KOB Tretra PrahaCZE 14:02:00 15:06:00 11:02:00 11:32:00 11:12:00
594.Zuzana Wibmer2034076W21K / Women 21 ShortHaunold Orienteering TeamITA 14:18:00 15:09:00 12:12:00 10:09:00