Orange MTBO Cup (SOL3, SOL4) & MTBO World Masters Series->Start times by countries (number of entries: 169)
|
1. | Arnulf Grum | 8654100 | OPEN SHORT | | |
13:00:00 |
12:19:00 |
2. | Helmut Grassinger | 8300021 | M60 | | |
13:05:00 |
11:35:00 |
3. | Marko Žagar | 8654108 | OPEN SHORT | | |
13:00:00 |
|
4. | Rok Smrke | 8035510 | OPEN SHORT | | |
13:00:00 |
|
5. | Sergej Kovač | 8654091 | OPEN SHORT | | |
13:00:00 |
|
6. | Stefan Pfister | 8626969 | M50 | | |
14:07:00 |
12:37:00 |
7. | Uroš Kostelac | 8654104 | OPEN SHORT | | |
13:00:00 |
12:03:00 |
Austria |
1. | Andreas Hochreiter | 8121259 | M60 | HSV OL Wiener Neustadt | AUT |
13:14:00 |
11:53:00 |
2. | Barbara Kastner | 8105105 | W50 | Naturfrende Wien | AUT |
13:37:00 |
13:10:00 |
3. | Benjamin Gaudernak | 8251002 | M21 ELITE | OLT Transdanubien | AUT |
13:23:00 |
12:40:00 |
4. | Bernhard Kogler | 8280386 | M21 ELITE | OL Kufstein | AUT |
13:26:00 |
12:08:00 |
5. | Bernhard Koiser | 8400087 | M21 SHORT | HSV OL Wiener Neustadt | AUT |
13:13:00 |
12:17:00 |
6. | Curt Maier | 8036036 | M70 | ASCÖ OLC Ebenthal | AUT |
13:34:00 |
12:22:00 |
7. | Duncan Mair | 8140306 | M18 | OL Kufstein | AUT |
13:01:00 |
12:45:00 |
8. | Elisabeth Kirchmeir | 8030766 | W50 | HSV OL Wiener Neustadt | AUT |
13:22:00 |
12:28:00 |
9. | Emma Stockmayer | 8444421 | KIDS | HSV OL Wiener Neustadt | AUT |
13:00:00 |
11:30:00 |
10. | Ewald Glatz | 8100007 | M50 | OLC Graz | AUT |
13:22:00 |
12:15:00 |
11. | Fabian Strauss | 8668172 | M14 | OLG Ströck Wien | AUT |
13:09:00 |
11:42:00 |
12. | Gaby Finder | 8062865 | W50 | OLKFV bobomap | AUT |
13:10:00 |
13:00:00 |
13. | Georg Koffler | 8003515 | M21 ELITE | Naturfreunde Villach Orienteering | AUT |
13:38:00 |
12:30:00 |
14. | Günter Kradischnig | 8611028 | M60 | OLC Graz | AUT |
13:20:00 |
12:13:00 |
15. | Hannes Hnilica | 8070504 | M21 ELITE | OLT Transdanubien | AUT |
13:17:00 |
12:36:00 |
16. | Harald Lipphart-Kirchmei. | 8120667 | M50 | HSV OL Wiener Neustadt | AUT |
13:52:00 |
12:29:00 |
17. | Heimo Brenner | 8150267 | M50 | Orienteering Klosterneuburg | AUT |
14:19:00 |
12:19:00 |
18. | Herwig Hierzegger | | BEGINNERS | WATV | AUT |
13:00:00 |
|
19. | Hubert Lukaseder | 8400021 | M70 | HSV Langenlebarn | AUT |
13:52:00 |
12:48:00 |
20. | Jana Hnilica | 8240102 | W21 ELITE | OLT Transdanubien | AUT |
13:16:00 |
13:01:00 |
21. | Jankó Tamás | 8300958 | M60 | HSV Pinkafeld | AUT |
13:29:00 |
12:11:00 |
22. | Joachim Friessnig | 8133113 | M60 | OC Fürstenfeld | AUT |
13:35:00 |
11:57:00 |
23. | Johann Luttenberger | 8008083 | M60 | HSV Feldbach | AUT |
13:02:00 |
12:25:00 |
24. | Josefin Stockmayer | 8116117 | W40 | HSV OL Wiener Neustadt | AUT |
13:53:00 |
12:29:00 |
25. | Katja Walther | 8170678 | W21 ELITE | Naturfreunde Villach Orienteering | AUT |
13:31:00 |
12:57:00 |
26. | Kinde Kálmań | 8019680 | M50 | ÖTK - Wien | AUT |
13:04:00 |
11:45:00 |
27. | Lina Stockmayer | 8224227 | W14 | HSV OL Wiener Neustadt | AUT |
13:03:00 |
12:16:00 |
28. | Louis Walther | 8091402 | M14 | Naturfreunde Villach Orienteering | AUT |
13:12:00 |
11:46:00 |
29. | Lucy Mair | 8181977 | W40 | OL Kufstein | AUT |
14:05:00 |
12:21:00 |
30. | Manfred Stockmayer | 8631100 | M50 | HSV OL Wiener Neustadt | AUT |
13:07:00 |
11:51:00 |
31. | Marie Luise Luttenberger | 8108083 | W60 | HSV Feldbach | AUT |
14:21:00 |
11:35:00 |
32. | Martin Fürnkranz | 8654105 | M21 ELITE | Naturfreunde Linz | AUT |
13:32:00 |
12:26:00 |
33. | Martin Illig | 8122609 | M21 ELITE | OLT Transdanubien | AUT |
13:41:00 |
12:46:00 |
34. | Martina Kogler | 8150560 | W60 | OL Kufstein | AUT |
14:27:00 |
11:39:00 |
35. | Michael Gaudernak | 8200029 | E-BIKE | OLT Transdanubien | AUT |
13:09:00 |
12:49:00 |
36. | Michael Melcher | 8160262 | M60 | Gruppe Orientierungs-Sport Harzberg / Bad Vöslau / Lower Austria | AUT |
13:11:00 |
12:23:00 |
37. | Michael Pölzelbauer | 8120970 | M50 | OLG Ströck Wien | AUT |
13:40:00 |
12:55:00 |
38. | Michaela Gigon | 8177771 | W21 ELITE | OLT Transdanubien | AUT |
13:25:00 |
12:07:00 |
39. | Monika Heindl | 8280504 | W50 | Orienteering Klosterneuburg | AUT |
13:40:00 |
12:58:00 |
40. | Paul Grün | 8080454 | M60 | OLZentrum Union Waldviertel | AUT |
13:32:00 |
11:39:00 |
41. | Robert Benedek | 8080648 | M70 | LZ Omaha | AUT |
13:16:00 |
12:26:00 |
42. | Sändor Hidas | 8120248 | M70 | ÖTK - Wien | AUT |
13:31:00 |
12:30:00 |
43. | Sonja Hnilica | 8050268 | W50 | OLT Transdanubien | AUT |
13:43:00 |
12:46:00 |
44. | Sylvia Glatz | 8005003 | W50 | OLC Graz | AUT |
13:46:00 |
13:04:00 |
45. | Thomas Hnilica | 8171068 | M40 | OLT Transdanubien | AUT |
13:03:00 |
13:07:00 |
46. | Thomas Klimo | 8100379 | M21 ELITE | OLT Transdanubien | AUT |
13:44:00 |
12:32:00 |
47. | Tibor Molnár | 8664650 | M50 | ÖTK - Wien | AUT |
13:28:00 |
12:41:00 |
48. | Vajda Péter | 8012262 | M40 | ÖTK - Wien | AUT |
13:12:00 |
12:43:00 |
49. | Walter Dravetz | 8230954 | M60 | OLC Graz | AUT |
14:35:00 |
11:43:00 |
50. | Wolf Eberle | 8161245 | M70 | HSV Aigen | AUT |
13:49:00 |
12:34:00 |
51. | Wolfgang Gartlgruber | 8115115 | M60 | HSV Pinkafeld | AUT |
13:23:00 |
12:15:00 |
France |
1. | Daria Niggli | 8390000 | W40 | O'Jura | FRA |
14:02:00 |
12:01:00 |
2. | Jurg Niggli | 8201167 | M50 | O'Jura | FRA |
13:46:00 |
12:33:00 |
Hungary |
1. | Ágoston Fekete | | M21 ELITE | MTBO Hungary | HUN |
13:35:00 |
12:42:00 |
2. | Anna Füzy | 8180976 | W21 ELITE | MTBO Hungary | HUN |
13:10:00 |
12:43:00 |
3. | Anna Szlávy | 8110660 | W50 | Soproni MAFC | HUN |
13:28:00 |
12:32:00 |
4. | Imre Tama | 8300077 | OPEN SHORT | Soproni MAFC | HUN |
13:00:00 |
11:41:00 |
5. | Lajos Plájer | 8110661 | M60 | Soproni MAFC | HUN |
13:38:00 |
12:05:00 |
6. | László Deseő | 8130343 | M70 | MTBO Hungary | HUN |
13:04:00 |
12:52:00 |
7. | Noémi Benke | | W40 | MTBO Hungary | HUN |
13:56:00 |
12:17:00 |
8. | Véber Balázs | 8112811 | BEGINNERS | MTBO Hungary | HUN |
13:00:00 |
11:30:00 |
9. | Véber Dominik | 8282882 | M14 | MTBO Hungary | HUN |
13:06:00 |
11:56:00 |
Italy |
1. | Clizia Zambiasi | 8088086 | W40 | Semiperdo Orienteering Maniago | ITA |
14:08:00 |
12:31:00 |
2. | Danilo Gramaccia | 8004752 | M60 | Semiperdo Orienteering Maniago | ITA |
13:17:00 |
11:59:00 |
3. | Fabiano Bettega | 8670980 | M21 ELITE | G.S. Pavione | ITA |
13:47:00 |
12:12:00 |
4. | Franca Crevatin | | W60 | Punto K Orienteering ASD | ITA |
14:24:00 |
11:31:00 |
5. | Franco Traversi Montani | 8627045 | M40 | Orienteering Piné A.S.D. | ITA |
13:06:00 |
13:03:00 |
6. | Giuseppe Anfossi | 8002591 | M80 | Oricuneo | ITA |
13:11:00 |
11:41:00 |
7. | Iris Aurora Pecorari | 8004754 | W21 ELITE | Semiperdo Orienteering Maniago | ITA |
13:37:00 |
12:03:00 |
8. | Lea Biasutti | 8217898 | W40 | Punto K Orienteering ASD | ITA |
13:59:00 |
12:37:00 |
9. | Luca Patini | 8020260 | M50 | Semiperdo Orienteering Maniago | ITA |
13:19:00 |
12:59:00 |
10. | Michele Traversi Montani | 8237794 | M21 ELITE | Orienteering Piné A.S.D. | ITA |
13:20:00 |
12:22:00 |
11. | Paolo Pradolin | 8003360 | M50 | Semiperdo Orienteering Maniago | ITA |
13:58:00 |
12:25:00 |
12. | Piero Turra | 8670982 | M21 ELITE | G.S. Pavione | ITA |
13:29:00 |
12:18:00 |
13. | Stefano Martinatti | 8004456 | M18 | Orienteering Piné A.S.D. | ITA |
14:04:00 |
11:57:00 |
Slovenia |
1. | Ajda Jarc | 8654098 | W14 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
13:39:00 |
12:06:00 |
2. | Aljoša Andrejc | 8277083 | M14 | OK Slovenj Gradec | SLO |
14:03:00 |
11:54:00 |
3. | Ana Plavčak | 8654115 | W21 SHORT | Škofjeloški orientacijski klub | SLO |
|
12:54:00 |
4. | Andraž Drešček | 8031292 | M35 | OK Azimut | SLO |
14:11:00 |
11:44:00 |
5. | Andraž Miheljak | 8654095 | M14 | OK Slovenj Gradec | SLO |
13:42:00 |
11:50:00 |
6. | Andrej Jarc | 8654094 | M40 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
13:15:00 |
12:55:00 |
7. | Andrej Korelc | 8632334 | M50 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
14:28:00 |
11:55:00 |
8. | Anže Kölner | 8632323 | M16 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
13:07:00 |
12:36:00 |
9. | Barbara Jolič | 8632315 | W21 ELITE | Orientacijski klub Komenda | SLO |
|
13:05:00 |
10. | Beno Bizjak | 8031293 | M14 | OK Azimut | SLO |
|
11:52:00 |
11. | Blaz Urbanija | 8654092 | M40 | Amfibija | SLO |
13:18:00 |
12:53:00 |
12. | Blaž Kölner | 8280028 | M35 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
14:17:00 |
11:46:00 |
13. | Blaž Miheljak | 8031285 | M40 | OK Slovenj Gradec | SLO |
13:36:00 |
13:01:00 |
14. | Blaž Petrovič | 8654106 | M21 ELITE | Orientacijski Klub Polaris | SLO |
14:05:00 |
12:10:00 |
15. | Boris Bauman | 8673167 | M50 | Mariborski OK | SLO |
14:13:00 |
12:09:00 |
16. | Boris Eržen | 8654103 | M40 | Škofjeloški orientacijski klub | SLO |
|
12:41:00 |
17. | Boštjan Bizjak | 8031294 | M21 SHORT | OK Azimut | SLO |
14:40:00 |
12:11:00 |
18. | Božo Bizjak | 8031296 | M16 | OK Azimut | SLO |
14:07:00 |
12:40:00 |
19. | Brina Kölner | 8632312 | W18 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
13:13:00 |
12:24:00 |
20. | David Andrejc | 8031278 | M21 SHORT | OK Slovenj Gradec | SLO |
14:25:00 |
12:31:00 |
21. | Drejc Malus | 8632316 | M16 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
14:16:00 |
12:50:00 |
22. | Dušan Petrovič | 8300088 | M40 | Orientacijski Klub Polaris | SLO |
13:21:00 |
12:51:00 |
23. | Ela Kostelac | 8632308 | KIDS | Orientacijski klub Komenda | SLO |
13:00:00 |
11:30:00 |
24. | Elena Gombač Šuc | 8632311 | W21 SHORT | Orientacijski klub Komenda | SLO |
13:25:00 |
13:02:00 |
25. | Ema Pika Raj | 8277077 | W14 | OK Slovenj Gradec | SLO |
|
12:12:00 |
26. | Enej Šuc | 8632333 | M14 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
13:15:00 |
11:44:00 |
27. | Franc Malus | 8632313 | M35 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
14:14:00 |
11:42:00 |
28. | Frida Mezga | 8654111 | W14 | OK Slovenj Gradec | SLO |
13:36:00 |
12:08:00 |
29. | Gašper Petrovič | 8654101 | M21 ELITE | Orientacijski Klub Polaris | SLO |
|
12:24:00 |
30. | Gregor Andrejc | 8277082 | M40 | OK Slovenj Gradec | SLO |
13:48:00 |
12:45:00 |
31. | Gregor Raj | 8277081 | M40 | OK Slovenj Gradec | SLO |
13:27:00 |
12:57:00 |
32. | Ida Antonija Raj | 8277078 | W10 | OK Slovenj Gradec | SLO |
13:14:00 |
11:38:00 |
33. | Igor Bončina | 8031283 | OPEN SHORT | OK SK | SLO |
|
11:45:00 |
34. | Inga Markovič | 8031284 | W10 | OK Slovenj Gradec | SLO |
13:08:00 |
11:34:00 |
35. | Irena Balažič | 8031289 | W60 | OK Slovenj Gradec | SLO |
14:30:00 |
11:37:00 |
36. | Irena Hacin Kölner | 8632307 | W35 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
14:01:00 |
12:21:00 |
37. | Izabela Eržen | 8654102 | KIDS | Škofjeloški orientacijski klub | SLO |
|
11:30:00 |
38. | Jaka Cesar | 8031282 | M21 ELITE | OK Slovenj Gradec | SLO |
13:59:00 |
12:06:00 |
39. | Jaka Seljak | 8632317 | M16 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
13:19:00 |
13:06:00 |
40. | Jakob Erjavec | | M14 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
13:21:00 |
|
41. | Jan Šalamun | 8654112 | M21 ELITE | Orientacijski Klub Polaris | SLO |
13:53:00 |
12:14:00 |
42. | Julija Bizjak | 8031290 | W14 | OK Azimut | SLO |
13:24:00 |
12:20:00 |
43. | Jure Zmrzlikar | 8632321 | M21 ELITE | Orientacijski klub Komenda | SLO |
|
11:38:00 |
44. | Karin Pust | 8632329 | W18 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
14:28:00 |
13:14:00 |
45. | Katka Šoster | 8031287 | W21 ELITE | OK Slovenj Gradec | SLO |
13:49:00 |
11:47:00 |
46. | Lenart Andrejc | 8031286 | M14 | OK Slovenj Gradec | SLO |
13:30:00 |
11:58:00 |
47. | Lili Ivana Raj | 8277075 | W14 | OK Slovenj Gradec | SLO |
13:48:00 |
12:18:00 |
48. | Luka Rožič | | M10 | OK Slovenj Gradec | SLO |
13:02:00 |
11:32:00 |
49. | Luka Seljak | 8011033 | M18 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
14:16:00 |
12:27:00 |
50. | Maja Prosen | 8632318 | W40 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
14:11:00 |
12:35:00 |
51. | Maja Visinski Andrejc | 8277084 | W40 | OK Slovenj Gradec | SLO |
14:14:00 |
11:31:00 |
52. | Marko Dudić | 8277076 | M50 | OK Slovenj Gradec | SLO |
14:37:00 |
13:03:00 |
53. | Miha Škarabot | 8654096 | M40 | Orientacijski Klub Polaris | SLO |
13:33:00 |
12:47:00 |
54. | Mirko Vodovnik | 8654109 | M60 | OK Slovenj Gradec | SLO |
13:41:00 |
11:47:00 |
55. | Miro Šalamun | 8223226 | M21 ELITE | Orientacijski Klub Polaris | SLO |
14:02:00 |
12:34:00 |
56. | Miša Andrejc | 8654107 | W14 | OK Slovenj Gradec | SLO |
13:57:00 |
12:04:00 |
57. | Mojca Flerin Drevenšek | 8654097 | W21 ELITE | Kamniški orientacijski klub | SLO |
13:43:00 |
12:49:00 |
58. | Nadia van Buuren | 8123888 | W40 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
14:17:00 |
11:49:00 |
59. | Nastja Raj | 8277080 | W40 | OK Slovenj Gradec | SLO |
14:20:00 |
12:33:00 |
60. | Nea Eržen | 8031295 | W18 | OK Azimut | SLO |
14:13:00 |
12:56:00 |
61. | Nejc Turk | | M18 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
14:10:00 |
12:01:00 |
62. | Neža Jarc | 8632328 | KIDS | Orientacijski klub Komenda | SLO |
13:00:00 |
11:30:00 |
63. | Nika Eržen | 8031297 | W14 | OK Azimut | SLO |
13:18:00 |
12:10:00 |
64. | Ožbej Malus | 8632335 | M16 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
14:22:00 |
12:44:00 |
65. | Petja Balažič | 8654114 | W35 | OK Slovenj Gradec | SLO |
13:55:00 |
11:53:00 |
66. | Petra Stojan | 8654093 | W40 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
13:01:00 |
|
67. | Silvo Babič | 8632324 | M50 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
14:34:00 |
12:05:00 |
68. | Tanja Mezga | 8277079 | W40 | OK Slovenj Gradec | SLO |
14:29:00 |
12:09:00 |
69. | Teja Šuc | 8632319 | W14 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
13:33:00 |
12:02:00 |
70. | Tejo Gaber Raj | 8031288 | M10 | OK Slovenj Gradec | SLO |
13:05:00 |
|
71. | Tevž Miheljak | 8031280 | M16 | OK Slovenj Gradec | SLO |
14:01:00 |
13:12:00 |
72. | Tilen Zupan | | M18 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
14:22:00 |
12:39:00 |
73. | Timotej Šuc | 8632309 | M21 SHORT | Orientacijski klub Komenda | SLO |
14:43:00 |
12:35:00 |
74. | Tina Močnik | 8632322 | W40 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
14:32:00 |
12:39:00 |
75. | Tomaž Pust | 8200080 | M40 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
14:30:00 |
13:13:00 |
76. | Ula Kostelac | 8632332 | KIDS | Orientacijski klub Komenda | SLO |
13:00:00 |
11:30:00 |
77. | Uroš Cankar | 8654113 | M21 ELITE | Škofjeloški orientacijski klub | SLO |
14:08:00 |
12:20:00 |
78. | Urška Kordiš Miheljak | 8654110 | W40 | OK Slovenj Gradec | SLO |
14:26:00 |
11:55:00 |
79. | Val Jarc | 8632314 | M14 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
13:27:00 |
11:40:00 |
80. | Valentin Eržen | 8031291 | M21 SHORT | OK Azimut | SLO |
14:31:00 |
12:23:00 |
81. | Valter Foški | 8654099 | M40 | Orientacijski Klub Polaris | SLO |
13:42:00 |
13:05:00 |
82. | Vidjan Lenart | 8031281 | M14 | OK Slovenj Gradec | SLO |
13:54:00 |
11:48:00 |
83. | Vita Malus | | W18 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
|
13:20:00 |
84. | Žiga Andrejc | 8031279 | M21 ELITE | OK Slovenj Gradec | SLO |
13:56:00 |
12:38:00 |
United Kingdom |
1. | Karena Hanley | 8218128 | W50 | MTBO Team GB | GBR |
13:55:00 |
13:08:00 |
2. | Keith Dawson | 8484828 | M60 | MTBO Team GB | GBR |
13:08:00 |
12:07:00 |
3. | Mark Stodgell | 8645277 | M50 | MTBO Team GB | GBR |
13:34:00 |
11:49:00 |